Працівники СБУ ідентифікували ще одного російського військового, Богдана Шамшутдінова, який під час окупації Куп’янського району викрадав та катував цивільних громадян.
Про це повідомив речник спецслужби Харківської області Владислав Абдула.
Чоловік 30-ти років виявився поліцейським російського підрозділу «ОМОН «Зырянин» управління росгвардії Республіки Комі РФ. Він входив до складу загарбницьких угруповань, що окупували Куп’янський район Харківської області у 2022 році.
Слідством задокументовано, що Богдан Шамшутдінов особисто карав мирних людей на Харківщині: викрадав їх, застосовував фізичну силу та погрожував вбити, незаконно ув’язнював, бив, катував, примушував змінювати проукраїнську позицію та вимагав надавати дані про інших людей, які підтримують Україну, учасників АТО, військовослужбовців та правоохоронців.
«Так, у березні 2022 року цей росгвардієць разом із тридцятьма іншими російськими військовими рано-вранці увірвався до подвір’я місцевого жителя с. Гряниківка Куп’янського району. Шамшутдінов побив господаря прикладом автомата по голові та погрожував розстріляти його та дружину, якщо вони будуть чинити опір.
Після цього рашисти викрали чоловіка та відвезли до катівні, яка була облаштована окупантами в підвалі готелю «Орхідея» в селі Грушівка Куп’янського району. У цій катівні, яка в холодну пору року не опалювалася, викрадені українці утримувалися зв’язаними та з мішками на голові, які утруднювали дихання. До того ж вони були позбавлені води, їжі та можливості сходити в туалет», — зазначив речник.
За даними правоохоронців, там Шамшутдінов вимагав від чоловіка зізнатися в співпраці зі ЗСУ та «здати» місця дислокації українських військових. Під час допитів росгвардієць бив українця металевою трубою, дерев’яною палкою та гумовим поліцейським кийком, роздягаючи його перед кожним допитом до спідньої білизни та зв’язуючи. Допити проводилися кожної години, з інтервалами, що виключали можливість потерпілого спати.
На підставі зібраних співробітниками СБУ доказів росгвардійцю повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Оскільки він переховується від правосуддя, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти України.
Загалом у Харківській області розслідується понад 21 тисяча воєнних злочинів, з яких майже 15 тисяч пов’язані з нападами на цивільні обʼєкти. Інші — це вбивства, незаконне позбавлення волі, катування тощо. Понад тисяча людей обліковуються як викрадені або зниклі безвісти. За результатами розслідувань повідомлено про підозру 60 особам. До суду направлено обвинувальні акти стосовно 36 осіб. За принципової позиції прокурорів 8 військовослужбовців РФ уже отримали вироки, сказав генеральний прокурор Андрій Костін.
Читайте також
- Завершено спецрозслідування щодо військових, яких підозрюють у вбивстві письменника Володимира Вакуленка.