На початку серпня компанія Meta випустила AudioCraft — нову ШІ-модель для створення музики та звуків за допомогою текстових підказок. Це далеко не перша подібна платформа, однак її вирізняють дві переваги: вільний доступ користувачів та перспектива розширення функцій. Наразі можливості ШІ-моделі обмежені, а для навчання знадобиться час. Тож поки можна відточувати музичні навички, тестуючи застосунки для смартфонів https://comfy.ua/smartfon/, що дозволяють створювати власні треки.
Переваги створення мелодій на смартфоні
У 2015 році видання The British Journal of Psychiatry опублікувало дослідження, яке свідчить про користь створення мелодій для ментального здоров’я. Індивідуальне чи гуртове формування звуків та музики підвищує виконавчу функцію мозку, покращує сприйняття мови, посилює пам’ять та емпатію. За рік University College of London довів позитивний вплив креативного процесу на імунну систему, допомогу у боротьбі з тривожністю та стресом. Існують й більш очевидні причини для творчості:
- позбавлення від втоми;
- створення індивідуальної мелодії, що на 100% збігається з емоціями, заспокоює та заряджає енергією;
- можливість за допомогою музики ділитися своїми почуттями з близькими;
- перспектива комерційного успіху.
Завдяки смартфону, що завжди під рукою, можна взятися до справи у будь-яку хвилину, як завітає натхнення. Різноманітність варіантів дозволяє компенсувати недоліки одних додатків функціями інших та досягати бездоганного звучання.
Найкращі безплатні застосунки для Android та iOS
Ці прості у використанні мобільні програми надають вільний доступ до різноманітних стилів, ефектів, професійних студійних семплів, навчальних матеріалів та дозволяють завантажувати треки та ділитися ними в соцмережах:
- Music Maker Jam;
- Drum Pads 24;
- Walk Band;
- GarageBand;
- Soundtrap;
- BandLab.
Застосунки вдало поєднують інтуїтивно зрозумілий інтерфейс з професійним набором функцій та інструментів.
Програми для смартфона на основі ШІ
AI-платформи, що дають змогу працювати з аудіо, — AIVA, Soundful, Soundraw, Imaginary Soundscape, MuseNet, Melobytes, MusicLM — є або платними, або обмеженими у використанні. Водночас кілька музичних застосунків дозволяють вільно експериментувати зі штучним інтелектом:
- MusicStar.AI — створює треки у 35 жанрах, орієнтуючись на стиль популярних виконавців, здатен самостійно генерувати мелодію під вірш або навіть дописати текст.
- AI Music Generator — інтуїтивно зрозуміла програма, що дозволяє створювати персоналізовані аудіо під лірику, добирати музику для різних цілей та настрою, налаштовувати вручну темп, інструменти й тональність.
- Moises — розроблений для професіоналів, є неповторним у створенні реміксів, семплів, мешапів та мінусовок: завдяки ШІ розділяє трек на аудіодоріжки, що відкриває безліч можливостей для редагування кожної, визначає ритм та акорди.
Для створення музики з якісним звуком одних лише застосунків замало. Щоб вони працювали коректно, знадобиться смартфон з потужним процесором (від 6 ядер) та достатньою вбудованою пам’яттю (від 128 ГБ) для встановлення програм та збереження файлів, зокрема «чорнових». Також він має бути оснащений еквалайзером, ультрасучасною звуковою картою та підсилювачем звуку. Гаджети з таким переліком характеристик та якісна гарнітура здатні розкрити усі деталі звучання, що представлені в широкому асортименті Comfy.ua.
Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!