Російський авіаудар пошкодив університет у Харкові — фото

Денис Глушко - 15 Травня 2024 | 19:15

Удар авіаційною бомбою УМПБ Д-30 14 травня пошкодив корпуси ХНЕУ імені Семена Кузнеця, повідомляє Ґвара Медіа. Постраждали аудиторії університету та вітражі в одній з будівель навчального закладу.

«Почалися вибухи, десь поблизу три було. На мене полетіло скло та уламки. Був дуже потужний вибух і повиносило все. Студентів не було, працівники деканату з деканом знаходилися на місцях. Ми працювали, бо дуже багато роботи. Всі перемістилися в укриття, але як повернулися, ось таке побачили», – прокоментувала заступниця декана факультету Міжнародної економіки і підприємництва ХНЕУ імені Семена Кузнеця Олена Кот.

За даними, які редакції Ґвара Медіа надало Міністерство освіти і науки України, станом на 25 квітня 2024 року Росія пошкодила 31 заклад вищої освіти (всього в Україні – 107) та 36 фахової передвищої освіти (по країні – 137) у Харківській області.

Таким чином близько третини всіх пошкоджень вишів припадають на Харківщину. Загалом у регіоні 69 освітніх установ зруйновано, тоді як 705 пошкоджено.

Вітраж у корпусі ХНЕУ імені Семена Кузнеця / Фото: Сергій Прокопенко, Ґвара Медіа
Пошкодження у ХНЕУ імені Семена Кузнеця / Фото: Сергій Прокопенко, Ґвара Медіа
Пошкодження у ХНЕУ імені Семена Кузнеця / Фото: Сергій Прокопенко, Ґвара Медіа
Пошкодження у ХНЕУ імені Семена Кузнеця / Фото: Сергій Прокопенко, Ґвара Медіа
Зруйнований будинок поруч з ХНЕУ імені Семена Кузнеця / Фото: Сергій Прокопенко, Ґвара Медіа

Найбільше серед закладів вищої освіти міста постраждав ХНУ імені Василя Каразіна – за даними ХАЦ в університеті майже вщент зруйновані п’ять об’єктів, ще 28 зазнали руйнувань різного ступеня: два гуртожитки, три навчальні корпуси, спортивний комплекс. У багатьох будівлях університету пошкоджені дахи, фасади, вибиті вікна та двері, внутрішні комунікації. Окрім того, зруйновано багато унікального обладнання.

За попередніми розрахунками для відновлення пошкоджених та зруйнованих навчальних корпусів, гуртожитків, матеріально-технічної бази університету імені Каразіна потрібно понад 4 мільярди гривень.

На цю тему

Збитки системі освіти України через війну становлять майже $14 млрд — МОН. У період з лютого 2022 року по 31 грудня 2023 року близько 13% освітньої інфраструктури було пошкоджено або зруйновано внаслідок війни, що за оцінками становить $5,6 млрд.

Росіяни вдень 15 травня 2024 року завдали трьох ударів по Харкову КАБами: серед постраждалих діти. Після цих влучань у місті ще лунали вибухи.

У Харкові усувають наслідки ранкового обстрілу Київського району — фото. Вранці 14 травня, близько 6:20 збройні сили РФ завдали ударів з авіації по Харкову. Під ударом опинився Київський район міста. 

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.