Кабмін розпочинає одноразові виплати у випадку загибелі або поранення журналістів під час виконання професійних обов’язків.
Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
Так, державна допомога здійснюватиметься через Держкомтелерадіо. Ця програма передбачена у бюджеті на 2026 рік, зазначила Прем’єр-міністерка.
Відомо, що першу виплату отримає батько загиблої у російському полоні журналістки Вікторії Рощиної.
«Для української держави це питання справедливості перед тими, хто самовіддано шукав правди, документував факти російських злочинів і втратив через це життя», – йдеться у повідомленні.
Відтак, з початку повномасштабного вторгнення загинули 21 людина з медіасфери, зокрема іноземці.
Що відомо про Вікторію Рощину
Журналістку вже одного разу вже затримували представники РФ на початку повномасштабного вторгнення. Це сталося 15 березня 2022 року у вже окупованому Бердянську Запорізької області. Тоді Вікторію відпустили за тиждень.
3 серпня 2023 року під час поїздки на тимчасово окуповані РФ території вона зникла безвісти. Через тиждень її родина подала заяву про зникнення до правоохоронних органів.
9 жовтня стало відомо, що жінка померла. Першоджерелом цієї інформації виступив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин у відповідній публікації в соцмережі Facebook.
Однак невдовзі Юрчишин видалив повідомлення, посилаючись на очікування підтвердження інформації, про що в оновленій новині про смерть журналістки зазначив Інститут Масової Інформації.
Згодом інформація все ж таки підтвердилася з вуст керівника пресслужби координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко.
Рощина працювала в низці українських ЗМІ, а в 2022 році отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність в журналістиці».
Нагадаємо, Верховна рада Україні прийняла постанову щодо створення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування російських злочинів проти журналістів та інших працівників медіа.
Читайте також
- Журналістка Вікторія Рощина посмертно стала лауреаткою премії «Герой свободи преси».
- На Донеччині загинули двоє журналістів внаслідок удару дрона.




