Станом на вечір 3 жовтня вміст завислих речовин в повітрі в Харкові та області знаходиться в межах допустимих норм.

Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації з посиланням на регіональний центр з гідрометеорології.

За їх словами, забруднене повітря, яке харків’яни та жителі області могли спостерігати, є результатом пожеж, бойових дій та переносу повітряних мас з південного сходу.

«Суха та тепла погода на Харківщині стабілізувалася завдяки тривалому пануванню антициклону північно-західного походження. Внаслідок даної синоптичної ситуації в лісах області зберігається надзвичайна пожежна небезпека. Вранці та вдень 3 жовтня по місту та області відмічалася імла, як метеорологічне явище забруднення атмосфери зваженими частинками водяної пари, пилу та диму», – зазначає директорка Харківського регіонального центру з гідрометеорології Тетяна Кудінова.

Разові проби становили від 0,11 мг/кубічний метр до 0.40 мг/кубічний метр. При тому, що гранично допустиме значення – 0,5 мг/кубічний метр.

Чи шкодить імла здоров’ю?

Під час імли людям рекомендують залишатися вдома та рідше відвідувати вулицю. Частки пилу, попелу та диму можуть потрапити в легені та викликати респіраторні захворювання, також вона може викликати отруєння. 

Однак такі наслідки – це дуже рідке явище, насправді імла не становить особливої загрози для організму людини. У повсякденному житті вона може стати причиною зупинки або затримки транспорту, а також створити аварійні ситуації на  дорозі.

Проте, краще мінімізувати час перебування на вулиці, зачиняти вікна в оселі, підтримувати нормальну вологість повітря, а повернувшись з вулиці – змінити одяг та прийняти душ.

Читайте також

  • У Харкові очікується до 25 градусів тепла – гідрометеоцентр.