У ніч на 6 липня росіяни обстріляли Шевченківський та Новобаварський райони Харкова. Внаслідок чого двоє людей постраждало, це — 46-річна жінка та дівчина віком двох років. Ґвара Медіа задокументувала наслідки обстрілу в Новобаварському районі, де ударною хвилею був пошкоджений житловий будинок, детальніше розповідаємо далі.
Про перші вибухи харківʼянам стало відомо близько першої ночі, після цього російська дронова атака тривала ще понад годину. За словами мера Харкова Ігора Терехова, загалом цієї ночі було вісім «прильотів», сім з них — по Шевченківському району, один — по Новобаварському.
«У Харкові пошкоджені житлові будинки, цивільні об’єкти, спортивний об’єкт, вибито дуже багато вікон. Зараз працюють наші комунальники для того, щоб якнайшвидше усунути все це…», — зазначив Терехов.
Прибувши на ліквідацію наслідків зранку 6 липня, журналісти Ґвара Медіа зустріли там Яну — мешканку одного з пошкоджених будинків у Новобаварському районі. Вона розповіла, що на момент удару була вдома з сімʼєю, всі вони спали.
«Ми всі спали і не чули тривоги. Мабуть, в Харкові вже багато людей адаптувалися до цих сирен. Хоча в останні місяці, коли щось літає, я прокидаюся за хвилину або за дві до прильоту, бо чутно, як воно літає. Але тут нічого, я спала. І тут чую, що все… Тобто вилетіли у нас з однієї сторони вікна майже повністю», — розповідає Яна.
Жінка також пригадує, що з усієї родини вона зорієнтувалася першою.
«Ми з чоловіком спали в одній кімнаті, дитина — в іншій. І я ж одразу до сина кинулася, а він лежить і говорить: “А що таке сталося?” Я говорю: “Син, бігом, звідси, бігом”. Я його вийняла з ліжка і в нашу кімнату вкинула — ми одразу вийшли [з квартири] і світло пропало», — каже Яна.
Щоправда, на момент нашої розмови у квартирі Яни вже зʼявилося світло і вона дуже цьому радіє. Жінка також каже, що всі в їх будинку вдячні комунальникам та іншим службам порятунку, волонтерам, адже ті приїхали одразу і «скоординовано» надавали людям допомогу.
«Але мені було так жаль, що це сталося [мається на увазі обстріл “шахедом” — ред.] .. Тому що тільки рік тому ця вулиця була перейменована на честь мого сина Іллі Коваля, який загинув на війні. Він служив у Нацгвардії в четвертій бригаді спецпризначення «Рубіж». Знаєте, дуже відома бригада. І я думаю, ні, такого не може з нами статися…», — продовжує розмову Яна.
Водночас жінка каже, що вдячна своєму молодшому сину, який на момент удару був сам в кімнаті. Вона додає, що той зовсім не панікував.
Яна розповідає, що після обстрілу вони довго не могли знайти своїх двох котів, тож злякалися за них. Однак врешті це зробити вдалося і з ними зараз все добре.
«Для нас цей обстріл був зненацька, хоча люди, які трохи далі від нас живуть, вони чули, як цей “шахед” літав. Він літав-літав і потім впав. І ми так зрозуміли, що його не збивали, він саме приземлився», — додала Яна.
У міськраді також розповіли, що внаслідок цього обстрілу у Харкові вибито 321 вікно у квартирах, 162 — у місцях загального користування, а також 131 балконне скління.
Більше про удар по Харкову та області у ніч на 6 липня
У ніч на 6 липня росіяни масовано обстріляли Шевченківський та Новобаварський райони Харкова «шахедами». Внаслідок чого двоє людей постраждало, це — 46-річна жінка та дівчина віком двох років. Як наслідок, також пошкоджено 14 багатоквартирних будинків, спорткомплекс, стоматологічну клініку, кафе, два магазини, нежитлову будівлю та чотири автомобілі.
Водночас крім Харкова, росіяни обстріляли ще 12 населених пунктів області. Загалом дві людини загинули, зокрема дитина, постраждали — 11, серед них двоє дітей.
Начальник ОВА уточнив, загалом для обстрілів усієї території Харківщині росіяни використали 23 некеровані авіаційні ракети, 14 КАБів, 11 БпЛА типу «Шахед», 31 БпЛА типу «Герань-2», одне БпЛА типу «Молнія», три FPV-дрони та одне БпЛА невстановленого типу.
Читайте також
- «Чому ваша адміністрація карає Україну?»: газета New York Post звернулася до Трампа із закликом озброїти Україну.
