Росіяни розпочали застосовувати по території прифронтових населених пунктів Харківщини модифіковані дрони «Молнія». Вага бойової частини нових безпілотників збільшена у кілька разів, ймовірно, йде їх тестування.

Про це журналістам Ґвара Медіа повідомили у пресслужбі прокуратури з посиланням на начальника управління протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Харківської обласної прокуратури Спартака Борисенка. 

Там уточнили, що дрон «Молнія» росіяни розпочали застосовувати по території Харківщини ще у 2024 році, тоді його бойова частина складала три кілограми. Однак станом на зараз у наближених до лінії фронту населених пунктах Харківщини фіксують удари модифікованими дронами «Молнія-1» та «Молнія-2», де бойова частина складає до 10 кг, тобто у кілька разів більше.

При чому, останній випадок використання такого модифікованого дрона зафіксували 29 березня у Дергачах, що на Харківщині. У прокуратурі пояснили, тоді безпілотник влучив по території приватного домоволодіння, однак не розірвався, тож вдалося повноцінно його дослідити. Схожий випадок, кажуть у пресслужбі, був цієї весни й у Слатиному.

молнія
Обстріл Дергачів модифікованою «Молнією» 29 березня 2025 року / Фото надане Ґварі прокуратурою

«Але інформації, чи використовують росіяни ці модифіковані “молнії” по самому Харкову поки нема, бо у місті вони розриваються і тоді це визначити важче», — пояснили у прокуратурі.

Уточнюється, росіяни удосконалюють ці дрони для отримання більшої кількості жертв серед цивільного населення внаслідок завданих ударів.

Нагадаємо, 12 листопада армія РФ вперше завдала удару безпілотним літальним апаратом типу «Молнія-1» по Харкову, тоді обстріл зафіксували у Салтівському районі. Того дня повітряну тривогу увімкнути не встигли, а внаслідок удару були поранені. Пізніше речник прокуратури Дмитро Чубенко розповів Ґварі, що раніше російські війська використовують ці дешеві безпілотні літаки «Молнія» у Донецькій, і вони були зроблені із китайських деталей, алюмінієвих трубок, фанери і полістеролу.

«У нього є схожість з шахедом та з FPV-дроном, зокрема, це передача відеозображення. Однак у порівнянні з FPV-дронами «Молнії» мають більшу дальність польоту, яку саме не скажу, але це десятки кілометрів», — додав він.

Він також пояснив, що тоді тривогу не встигли увімкнути через висоту польоту, а також непомітність дрона, його невеликий розмір. Крім того, за словами Чубенка, цей БПЛА може долітати до точки планового удару навіть під дією РЕБів.

«Враховуючи все сказане, ударів ним можна завдати лише по цивільному населенню, це плановий тероризм, я вважаю. Ми розслідуємо цей і інші воєнні злочини», — додав Чубенко.

Читайте також