Від початку повномасштабного вторгнення, РФ скоїла близько 600 злочинів проти українських журналістів. Зокрема, мова йде про їх викрадення та незаконне утримування на території Росії.
Про це повідомив Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Повідомляється, одним із незаконно засуджених у РФ є український журналіст Радіо Свобода Владислав Єсипенко, якого затримали й засудили за сфабрикованою справою у тимчасово окупованому Криму.
Більше про це
Незаконно затримані журналісти позбавлені не тільки права займатися своєю професією, але й правового захисту, визначеного Європейською конвенцією з прав людини. В окремих випадках журналісти можуть піддаватися тортурам, погрозам, в тому числі розправи над рідними, тиску та постійному приниженню їх гідності. У місцях неволі вони часто також не отримують належної медичної допомоги.
Однак, відповідно до міжнародного права, журналісти в зоні бойових дій є цивільними особами, не можуть бути взяті в полон і включатися до списків обміну полоненими. Попри це, Російська Федерація, яка зневажає міжнародне право, відмовляється звільняти незаконно затриманих журналістів і застосовує ці випадки для шантажу й залякування незалежних професійних і громадянських українських журналістів на окупованих територіях.
Тому наразі Україна співпрацює з різними міжнародними організаціями, аби віднайти спосіб впливу на РФ та повернути українських журналістів додому, говорить Лубінець. Саме для цього 11 вересня він зустрівся зі Стівеном Капусом – президентом корпорації Радіо Свобода.
Зазначається, станом на березень 2023 року, у Харківській області загинули 4 журналісти: Ігор Гуденко, Максим Мединській — у регіональному центрі, Олексій Юрченко — у Балаклії, Олександр Махов — у Довгенькому.
Читайте також
- Харків’янин Мстислав Чернов отримав міжнародну нагороду за роботу над фільмом «20 днів у Маріуполі».