Одночасно з повітряними атаками на Харків Росія проводить інформаційну операцію, йдеться у звіті американського Інституту дослідження війни.
Це робиться для того, щоби переконати українців виїхати з міста перед ймовірним наступом. Аналітики також звернули увагу на удар по харківській телевежі. Зокрема, ISW вказав на те, що російські «воєнкори» намагалися виправдати удар нібито розміщенням невстановлених засобів протиповітряної оборони та координаційного обладнання на вежі. Крім того, вони вказували на те, що РФ уже намагалася вразити телевежу в Харкові, а також інші вежі в Сумах і Чернігові кілька разів, у тому числі в березні 2022 року.
Дослідники вважають, що російська пропаганда намагається використати занепокоєння щодо майбутнього наступу Росії на Харків, щоб створити ще більшу паніку серед українців.
Водночас аналітики Інституту переконані, якщо Україна швидко отримає військову допомогу США, то ймовірність успішного наземного наступу Росії проти Харкова є дуже низькою.
Хоча ISW посилається на заяви українські влади та заяви російських пропагандистів, дослідники наводять свої оцінки, щодо наступу на Харків. Вони вважають, що такий наступ був би «надзвичайно амбітним заходом», який створить значні виклики для російських військ.
«Російське військове командування може спробувати знищити Харків за допомогою повітряних, ракетних і дронових ударів і спровокувати масштабне внутрішнє переміщення українських цивільних, якщо російські військові вирішать, що вони не можуть успішно захопити місто наземними операціями. Продовження своєчасної військової допомоги США та Заходу, зокрема надання систем протиповітряної оборони та ракет, буде мати вирішальне значення для захисту Україною міста Харкова», — заявляє ISW.
Читайте також
- За добу на Харківщині одна людина загинула та ще двоє поранено через бойові дії.