З 24 серпня по 8 вересня 2024 року у місті Париж проходили сімнадцяті літні Паралімпійські ігри, в ході яких харківʼянам вдалося здобути сім медалей.

Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

Зазначається, паралімпійці з Харківської області вибороли одну золоту, три срібні та три бронзові медалі.

Зокрема, чемпіоном у плаванні став харківʼянин Максим Сербін. Він переміг на дистанції 100 метрів брасом.

А найбільшу кількість медалей виборола Олена Федотова-Ісаєва, на її рахунку дві бронзові нагороди та одна срібна у фехтуванні на візках категорії В. Також вона посіла треті місця в індивідуальних змаганнях на шаблі та шпазі. Крім того, у команді з харків’янкою Євгенією Бреус та Надаєю Дьолог із Закарпатської області Олена Федотова-Ісаєва виборола «срібло» у командній жіночій шпазі.

Марина Литовченко стала срібної призеркою у настільному тенісі в індивідуальних змаганнях серед жінок.

Та ще одне «срібло» Україні приніс харківський плавець Максим Веракса, він фінішував другим на дистанції 100 метрів вільним стилем.

Крім того, дебютантом паралімпійських ігор став Данило Семеніхін в плаванні на дистанції 100 метрів брасом, він виборов бронзову медаль.

Зазначається, загалом

Ще один харківський плавець Роман Бондаренко у класі S2 посів шосте місце на дистанції 50 метрів на спині. А Максим Петренчук у складі збірної України з волейболу сидячи посів сьоме місце.

Загалом українські паралімпійці з України вибороли у Парижі 82 нагороди, з яких 22 золоті, 28 срібних, 32 бронзових, та посіли сьоме місце в медальному заліку.