Верховна Рада підтримала звільнення Андрія Костіна з посади генерального прокурора України. Він подав у відставку на тлі інцидентів з прокурорами щодо отримання інвалідності та пенсій.

Про це 29 жовтня повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

Зазначається, відставку Костіна підтримали 255 депутатів. Крім того, за словами Железняка, у Раді звучала пропозиція зробити його представником України у Всесвітню організацію здоровʼя. Однак рішення не прийняли.

Загалом про відставку генпрокурора стало відомо за тиждень до цього, за підсумками скликаного президентом засідання РНБО, де розглядали ситуацію з фальшивими інвалідностями посадовців та підвищеними пенсіями.

Більше про це

4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів. За словами слідчих, голова МСЕК та її співучасники незаконно оформлювали інвалідність для прокурорів області. Тож уже наступного дня працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру очільниці обласної МСЕК та взяли її під варту.

А 7 жовтня Печерський райсуд Києва відправив підозрювану під варту на два місяці з альтернативою застави в понад 500 мільйонів гривень.

Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, 49 прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність, скориставшись її послугами.

Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.

Крім того, на цю справу відреагував і Президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що чекає від правоохоронців, зокрема передусім СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора, відповідних швидких «жорстких рішень». Для цього Зеленський призначив засідання Ради національної безпеки і оборони України.

«На жаль, у тилу тут, в Україні, стаються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це реально внутрішній ворог», — сказав Президент.

Водночас Генпрокуратура розпочала масові перевірки правоохоронців не лише Хмельниччини, а й усієї України, включно з Харківщиною.

Чи мають прокурори області інвалідності

Жоден зі керівних осіб облпрокуратури не має виплат за інвалідність.

Детальніше про те, що це означає та чому важливо — у матеріалі від Ґвари.

Читайте також