Учора, 14 січня, Рада прийняла законопроєкт №11321, який передбачає відкриття засідань парламентських комітетів для медіа, що має сприяти свободі слова в країні. Разом з тим, у соцмережах поширилися інформація про додаткові зобов’язування ЗМІ видаляти критичні коментарі читачів цим документам. Водночас у Раді це спростували.

Про це пише ініціатор закону голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

За його словами, Рада не зобов’язувала ЗМІ видаляти критичні коментарі читачів новим законопроєктом, «а лише надала можливість медіа самостійно приймати рішення, що робити далі з цими коментарями».

Положення щодо обмеження для медіа / Скриншот: пояснювальна записка до законопроєкту номер 11321

Зазначається, згідно з текстом цього документу, відповідальність передбачена саме за слова, повʼязані з закликом до насильства, дискримінації, вандалізму, ненависті, ворожнечі чи жорстокості, а також недостовірних матеріалів щодо збройної агресії та діянь держави-агресора, яка раніше вже була передбачена «Законом про медіа».

Враховуючи це, Юрчишин додає, у разі відкриття судового провадження та вироблення від суду аргументованого рішення щодо матеріалу (коментаря), який порушує «Закон про медіа», ЗМІ може обмежити доступ до інформації з «порушенням» впродовж трьох робочих днів після припису Нацради або судової ухвали й не нести відповідальності, або ж, поділяючи позицію коментатора, залишити його повідомлення і далі захистити свою позицію в суді.

Крім того, депутат Ярослав Юрчишин пише, що і до ухвалення цього законопроєкту на медіа можна було поскаржитися до Нацради або подати до суду за поширення недостовірної інформації, якщо якийсь акаунт лишив під матеріалом коментар відповідного змісту.

«Суд — це купа часу і витрат, а також загроза для іміджу ЗМІ», — додав він.

Звідки взялася інформація щодо зобовʼязань видаляти коментарі

Видання «Судово-юридична газета», проаналізувавши документ, написало, що таким чином до чинної редакції закону «Про медіа» додається норма, що медіа повинно видалити коментарі протягом 3 днів з дня отримання ухвали суду про відкриття відповідного провадження.

«Як випливає з судових рішень, значна кількість посадовців називає недостовірною інформацію, яка містить стосовно них негативний характер», — зазначили там.

Звідси у соцмережах поширилася інформація, що ЗМІ зобов’язані видаляти негативні коментарі про політиків і чиновників.

Читайте також

  • ВР не підтримала законопроєкт про дані з держреєстрів.
  • ВР прийняла законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу: що зміниться.