Серед всіх евакуйованих в Харківській області близько 40% проживають в гуртожитках, в яких можна залишатися до кінця війни.

Про це журналісту Ґвара Медіа повідомила керівниця відділу ВПО благодійного фонду «Координаційний гуманітарний центр» Ірина Саніна.

Зокрема, як зазначила Саніна, люди можуть залишатися в гуртожитках до кінця війни безкоштовно, однак якщо вони виявлять бажання виселитися, то можуть зробити це в будь-який момент.

«Хто хоче, живе там [ред. — в гуртожитках], інші, якщо мають можливість, приєднуються до близьких та переїжджає на квартиру», — сказала Саніна.

Відповідаючи на питання про кількість місць для поселення людей в гуртожитках вона сказала, що наразі на всіх евакуйованих вистачає місць.

«Ми намагаємося все для цього зробити, долучаємо департаменти, з якими працюємо в координації», — зазначила Саніна.

Також вона додала, що переважна більшість евакуйованих людей їдуть до знайомих або родичів. Дітей, яких вивезли раніше, потім забирають батьки.

Посилення евакуації на Харківщині

15 жовтня під час брифінгу в Kharkiv Media Hub начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив журналісту Ґвара Медіа про прийняття низки рішень щодо забезпечення більш активної евакуації населення з Куп’янського та Ізюмського районів області.

Серед таких рішень, зокрема, встановлення перетину переправи через річку Оскіл лише в одному напрямку — на виїзд. Тобто, таким чином, унеможливлюється повернення евакуйованих назад.

Куди звертатися з питань евакуації

  • 0 800 339 291 — безкоштовна цілодобова гаряча лінія з питань евакуації благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Харківської області;
  • 063 496 54 00 — гаряча лінія Борівської селищної ради.

Читайте також

  • З небезпечних територій Харківщини вдалося вивезти 11 дітей — Синєгубов