Протягом доби, 24 жовтня, росіяни запустили по Харківщині 50 керованих авіабомб, а з початку місяця — 300.

Про це 25 жовтня в ефірі Суспільного розповів начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко. 

Він зазначив, через таке збільшення кількості комбінованих ударів ускладнюється евакуація людей.

«Ускладнюється навіть не в результаті обстрілів КАБами, з періодичністю в година-дві, а через те, що такі удари супроводжуються ще й артилерійськими та обстрілами РСЗВ», — розказав начальник поліції.

Він додав, через постійні обстріли люди вимушені перебувати в укриттях й чекати безпечного моменту, аби вийти на вулицю. У результаті цього процес евакуації затримується.

«Учора [24 жовтня — ред.] ми не змогли довивозити людей з лівого берега навіть за заявками, тому що росіяни обстріляли переправи, тож певний час вони не працювали. Було відео, де поліцейський автомобіль їде по воді — то ми таким чином у буквальному сенсі пересуваємося щодня», — пояснив Тимошко.

Посилення евакуації на Харківщині

15 жовтня під час брифінгу в Kharkiv Media Hub начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив про прийняття низки рішень щодо забезпечення більш активної евакуації населення з Куп’янського та Ізюмського районів області.

Серед таких рішень, зокрема, встановлення перетину переправи через річку Оскіл лише в одному напрямку — на виїзд. Тобто, таким чином, унеможливлюється повернення евакуйованих назад.

Водночас загалом дев’ять тисяч людей підлягають евакуації з населених пунктів Куп’янського напрямку, з них майже п’ять тисяч жителів саме з Куп’янської громади. А пріоритетом для евакуації є лівий берег, де залишається більше 2700 людей. 

В основному заявки на евакуацію надходять з лівого берега річки Оскіл – Ківшарівка, Подоли, Куп’янськ-Вузловий.

Куди звертатися з питань евакуації

  • 0 800 339 291 — безкоштовна цілодобова гаряча лінія з питань евакуації благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Харківської області;
  • 063 496 54 00 — гаряча лінія Борівської селищної ради.

Читайте також