Президент України Володимир Зеленський заявив, що готується засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО) для врегулювання цін на ліки.
Про це він повідомив вночі 10 лютого у своїх соцмережах.
Там він зазначив, що 10 лютого відбулася нарада за участі прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, першої віцепрем’єрки — міністерки економіки Юлії Свириденко та міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, які обговорювали питання високої вартості ліків в українських аптеках.
Сам Зеленський актуальні ціни в аптеках назвав «неадекватними». На його думку, аптечні мережі та виробники повинні забезпечити більш комфортні умови для українських споживачів, зазначивши, що його команда готує «дуже конкретні пропозиції в інтересах наших людей, щоб знизити ціни».
Крім того, того ж дня Аптечна професійна асоціація України (АПАУ) повідомила, що найбільші аптечні мережі України запропонували Міністерству охорони здоров’я механізм зниження цін на ліки після того, як це питання винесли на обговорення на засіданні Ради національної безпеки і оборони.
Відтак, члени асоціації запропонували всім учасникам ринку пропорційно знизити націнки. Зокрема, застосувати пропорційну виробнику знижку на свою націнку, водночас залишаючи за виробником можливість визначити розмір такої знижки на продукцію.
З повним текстом декларації можна ознайомитись за посиланням.
Читайте також
- У 2025 році в Україні з’являться перші ліки з канабісу.
- В «Дії» з’являться медичні сповіщення: деталі.
![](https://gwaramedia.com/wp-content/uploads/2023/06/tg-replace-2.png)