23 січня харківські енергетики встановили рекорд – одномоментно кров здали 63 працівники.

Про це повідомила пресслужба «Харківобленерго‎».

Зазначається, що лікарі Харківського обласного центру служби крові завітали вже вдруге до енергетиків у межах акції ‎«Кров рятує життя‎»

‎«Серед донорів сьогодні були і постійні учасники акції, і “новачки”. Можемо констатувати, що донорська справа стає все більш популярною серед наших колег. Це дуже надихає та мотивує‎», – зазначили організатори заходу.

Працівники «Харківобленерго‎» здають кров / Фото: пресслужба енергопостачального товариства

Здати кров у місті Харкові можна за такими адресами:

  • вулиця Клочківська, 366 (графік: понеділок-п’ятниця з 08:00 до 15:00, субота — з 08:00 до 13:00)
  • Торгово-розважальний центр «Нікольський», 1 поверх (графік: вівторок, четвер, субота з 09:00 до 14:00)

Обидва пункти працюють під час повітряних тривог, попередній запис не потрібен. Також в Центрі безоплатно визначають групу крові. Результати видаються в онлайн-форматі.

Телефон Харківського обласного центру служби крові: 095 570 47 66.

Нагадаємо, що у Харківському центрі служби крові постійний дефіцит негативних груп крові. В Україні розповсюджене стихійне (або разове) донорство, і Харків не виключення: люди починають масово здавати кров після масштабних російських обстрілів або під час різких погіршень на фронті, розповіла Валентина Таран з пресслужби Центру. Проте й кількість «стихійних» донацій зараз впала, зазначила вона. Центр співпрацює з різними організаціями, міськими та обласними державними структурами, які регулярно здають кров — але й цього часто недостатньо, щоб покрити наявну велику потребу.

Разом із тим, психологічний стан людей в Україні значно погіршився через війну. У березні 2024 року МОЗ опублікувало статистику, що за рік близько 135 тисяч людей в Україні написали скарги щодо проблем із ментальним здоров’ям. Ще влітку 2022-го року Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я, посилаючись на аудит державних послуг для охорони психічного здоров’я, казав, що психологічної підтримки скоро потребуватиме близько 15 мільйонів людей у країні, «з них близько 3–4 мільйони потрібно буде призначати медикаментозне лікування».

У серпні 2024 року на сайті Кабміну опублікували петицію, яка пов’язує ці дві проблеми. Авторки вважають, що в умовах дефіциту донорів варто переглянути законодавство й лікарські протоколи, що не допускають людей, які приймають антидепресанти, до донорства. Редакція Ґвари розбиралась у проблемі — детальніше за посиланням.

Читайте також

  • Як обласний центр служби крові працював у перші дні повномасштабного вторгнення РФ та як функціонує зараз.