«Потрапив під обстріл»: журналіст Ґвара Медіа про робочу поїздку до Липців

Ліза Бикова - 24 Жовтня 2024 | 09:19

18 жовтня журналіст редакції Ґвара Медіа Денис Клименко вирушив до села Липці, там він працював разом з бійцями «Хартія» та готував матеріал про цю бригаду. Однак під час цього стався обстріл поблизу їх позицій.

Про це розповів журналіст Ґварі, повертаючись з поїздки.

За словами Дениса Клименка, протягом цього виїзду він кілька разів потрапляв під обстріл. Вперше це сталося, коли вони з бійцями перебували на позиціях піхоти.

«Тоді під час запису інтерв’ю з бійцем почався обстріл лісу, у якому ми перебували, тривав він близько години», — розповів Денис.

На YouTube-каналі Ґвара Медіа зʼявився запис моменту обстрілу позицій під Липцями, його можна переглянути за посиланням.

За словами журналіста, на відео якраз видно, як декілька снарядів влучили поряд з окопом, де перебував журналіст разом з «Хартією». Уточнюється, ніхто не постраждав і всі залишилися живі.

«Це був перший жорсткий обстріл, під який я потрапив, було страшно, але закінчилося все добре», — пояснив Денис Клименко.

Водночас обстріл вдруге відбувся, коли журналіст разом із бійцями виходив вночі з позицій. Тоді їх помітив російський дрон і знову почався обстріл. Цей момент вже не було задокументовано, каже Денис Клименко. Але, з його слів, близько чотирьох снарядів пролетіли над ними і впали поруч з їхнім місцем перебування.

«Але пощастило, що нікого не зачепило і ми дібралися до безпечної зони неушкодженими», — пояснює Денис.

Загалом того дня журналісту разом з «Хартією» довелося пройти близько 15 кілометрів пішки, до Харкова Денис Клименко повернувся уже вночі.

Подобається матеріал? Долучайся до Спільноти читачів та допомагай нам розповідати більше важливих історій

Крім того, головний редактор видання Сергій Прокопенко також прокоментував цей випадок. Він зазначив, це був усвідомлений ризик, а журналіст був застрахований.

У редакції дякують пресслужбі бригади «Хартія» за роботу й допомогу у висвітленні наступу на Харківщині. Матеріал з поїздки невдовзі буде доступний для перегляду.

Злочини РФ проти українських журналістів

Наприкінці червня цього року Інститут Масової Інформації повідомляв, що в російській неволі перебуває щонайменше 30 українських журналістів, серед яких була і Вікторія Рощина.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 637 злочинів проти журналістів та медіа в Україні. 

Станом на 24 вересня відомо про 88 загиблих медійників, 11 з них — під час виконання професійної журналістської діяльності.

Зокрема, чотири журналісти загинули на Харківщині. Це Ігор Гуденко, Максим Мединській, Олексій Юрченко та Олександр Махов.

Читайте також

  • ЗМІ зобов’язані страхувати журналістів, які працюють в зоні бойових дій, — рішення ВР.
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.