Станом на 7 листопада понад 85% громад Харківщини, тобто 48 із 56, почали опалювальний період. Першочергово теплом забезпечуються заклади охорони здоров’я та соціальні установи.
Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
Зазначається, наразі в області працює 88,7% котелень, які забезпечують опалення для 96,9% об’єктів житлової сфери, а це 7 224 багатоквартирних будинків.
Також системи опалення охоплюють 88,3% об’єктів соціальної сфери, зокрема: 86,7% дошкільних закладів — 425 дитсадків, 87,1% закладів освіти — 405 шкіл, 96,3% медичних закладів — 157 установ охорони здоров’я.
Водночас через безпекову ситуацію та бойові дії централізоване опалення неможливо розпочати у восьми громадах області: шести в Куп’янському районі та по одній у Чугуївському і Харківському.
«Для забезпечення альтернативними джерелами тепла в населених пунктах трьох громад із резервного фонду державного бюджету було профінансовано будівництво восьми газових котелень на суму 500 мільйонів гривень.. Загалом на потреби енергозабезпечення Харківщини Уряд виділив 2,5 мільярда гривень», — зазначив Олег Синєгубов.
Більше про цьогорічний опалювальний сезон
Теплопостачальні підприємства області було посилено 39 когенераційними установками, з яких 29 — встановлені у Харкові, 10 — в інших громадах області. На сьогодні 26 установок у Харкові вже введено в експлуатацію, ще 12 одиниць планують підключити до кінця року, а останню установку — на початку наступного.
Крім того, для резервного живлення систем теплопостачання, водопостачання та водовідведення області заздалегідь підготовлено 1 222 генератори різної потужності, з них 360 одиниць — для міста Харків, 862 одиниці — для громад області. Також забезпечено запаси пального, яких має вистачити на три доби роботи в автономному режимі.
Крім того, на випадок надзвичайних ситуацій у Харківській області налічується 913 Пунктів Незламності, з яких 798 готові приймати відвідувачів. Ще 115 об’єктів — у готовності розпочати роботу протягом двох годин.
Також для мешканців, зокрема прифронтових регіонів,є потреба в деревині для обігріву, а це близько 44 тисяч домогосподарств. Наразі забезпечено понад 37 тисяч домогосподарств із соціально вразливих категорій. Також 6 531 отримали деревину для обігріву, а 2 245 — грошові виплати для самостійного придбання палива.
У межах співпраці з ООН також планується надати одноразову грошову допомогу на придбання пального для 9 375 домогосподарств, сказав Синєгубов.
Читайте також
- Електроенергії, опалення та газопостачання у Козачій Лопані фактично нема.
- Усі регіони України завершили підготовку до опалювального сезону.