За час воєнного стану через прикордонні пункти пропуску з російського боку повернулося понад 40 тисяч українців.
Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону «Єдині новини».
За його словами, рішенням уряду України всі пункти пропуску на кордоні з Росією закрито. Відповідно, там не здійснюються пропускні операції. Однак росіяни все ж пропускають українських громадян до країни. Найчастіше перетинати кордон вдається у районі населеного пункту Покровка на Сумщині.
«У напрямку пункту Покровка з українського боку і з російського – Колотилівки – за час війни ми фіксували, що Росія все ж пропускала громадян України, які слідували на територію нашої держави. І такий рух відбувався фактично щоденно. Були періоди, коли Росія припиняла пропуск наших громадян, які обирали цей напрямок, щоб повернутися на територію України», – розповів Демченко.
Він також зазначив, по всій протяжності кордону з Росією, а також на частині з Білоруссю, якщо громадяни дістаються України на будь-якому напрямку, українські прикордонники готові забезпечити оформлення людей, щоб доставити їх на територію України.
Відтак, за весь час воєнного стану понад 40 тисяч громадян України повернулося з Росії, і не тільки через пункт пропуску в Покровці, а й на інших ділянках, а також через територію Білорусі.
Нагадаємо, у липні ООН зафіксувала найбільшу кількість загиблих цивільних українців. Відтак, загинули щонайменше 219 цивільних українців та 1 018 були поранені. Це найбільший показник смертності із жовтня 2022 року.
Уже після атаки північної частини Харківщини в червні — липні були інтенсивні наступальні дії російської армії на Донеччині. Через це втрати серед цивільних у регіоні зросли зі 125 загиблих і поранених у травні до 224 в червні та 269 в липні.
А один із найбільших масованих обстрілів РФ по Україні стався 8 липня. Тоді в Києві, Дніпрі, Кривому Розі та Київській області загинули щонайменше 43 мирні жителі, зокрема 5 дітей.
Читайте також
- За період з 24 лютого 2022 року з тимчасово окупованих територій Харківської області росіяни вивезли близько 137 дітей.