У Харкові більше сотні пошкоджених обстрілами історичних будівель. Майже половина з них має значні руйнації через повторювані атаки на місто.
Про це 8 квітня повідомив мер міста Ігор Терехов в етері національного телемарафону.
Серед них, зокрема – будівля Держпрому, пошкоджена 28 жовтня 2024 року внаслідок влучання керованої авіабомби по одному з під’їздів. Також у ніч на 8 листопада внаслідок удару по Майдану Свободи був пошкоджений один з центральних під’їздів Держпрому.
«Держпром – це перлина Харкова, і він має бути внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Роботу в цьому напрямку ми розпочали одразу після ворожого авіаудару. Зараз робимо все, щоб зберегти наші історичні будівлі, відтворити їхній первозданний вигляд. І вже маємо проєктні рішення щодо відбудови наших пам’яток», – зазначив Ігор Терехов.
Нагадаємо, що у лютому 2025 року Місія Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) розпочала моніторинг пошкодженої обстрілами будівлі Держпрому.
Зазначається, перший етап моніторингової місії включає збір точних даних про руйнування будівлі за допомогою лазерного сканування та спеціальних міток, що дозволить створити тривимірну геодезичну модель об’єкта.
Крім того, мер міста додав, що візит голови Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яри Децці Бардескі — був першим після атаки на Держпром.
«Наша мета — не лише відновити Держпром, а й домогтися офіційного статусу об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО для нього та всього архітектурного ансамблю майдану Свободи», — додав Терехов.
Читайте також
- Окуповано, заміновано чи знищено: туристичні місця Харківщини, які стали недоступними через повномасштабну війну.
- На Харківщині найбільше пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні.
