Інша частина думає, що безпекові угоди з іншими країнами допомагатимуть в обороноздатності та стримуванні Росії.

Більшість українців, 65%, вважають безпекові угоди України з іншими державами корисними для зміцнення обороноздатності України. Про це стало відомо з результатів опитування Київського міжнародного інституту соціології.

«Водночас важливо врахувати, що з них вважають дуже корисними – 18%, а решта 47% вважають скоріше корисними (тобто у більшості ставлення стримано-обережне). При цьому 27% українців стверджують, що ці угоди або не мають впливу на обороноздатність, або взагалі є некорисними», – ідеться в повідомленні.

Наскільки корисні безпекові угоди для зміцнення обороноздатності України / Інфографіка КМІС

Крім цього, 51% опитаних вважають, що Україна отримає недостатню підтримку для ефективної протидії Росії. А 40% громадян думають, що безпекові угоди здатні щонайменше стримувати російську армію.

Чи вигідні для України безпекові угоди / Інфографіка КМІС

Нагадаємо, згідно з результатами опитування Європейської ради з міжнародних відносин, у більшості європейських країн (за винятком Естонії) переважає думка, що війна завершиться компромісним врегулюванням між Росією та Україною. 

Жителі Болгарії, Греції та Італії переважно вважають, що Європа має підштовхнути українців до переговорів.

Водночас, більшість людей в Естонії, Польщі та Швеції хотіли б допомогти Україні у боротьбі за повернення окупованих територій. Вони, як і громадяни більшості опитаних європейських країн, думають, що збільшити поставки зброї до України — це хороша ідея. Протилежна думка лише в Болгарії, Греції та Італії.

На противагу європейцям, українці, які теж взяли участь у цьому опитувані, переконані, країна виграє війну. У перемогу вірять 58% громадян, а з умовою, що західні поставки зброї та боєприпасів збільшаться, ця кількість зростає до 69%.

Читайте також