Протягом доби, 8 вересня, з Куп’янського та Чугуївського районів поліцейські евакуювали одинадцять людей.

Про це повідомили в пресслужбі поліції.

Зазначається, досі триває евакуація людей з населених пунктів Харківщини, які потерпають від постійних обстрілів з боку військових РФ.

Крім поліції евакуацією місцевих займаються волонтери.

Загалом з початку вересня їм вдалося вивезти 297 осіб з територій Харківщини. Серед них десятеро — діти. При чому найбільш небезпечним на сьогодні є Куп’янський напрямок, оскільки збільшилась кількість обстрілів з боку РФ.

Зокрема, мова йде про лівий берег річки Оскіл — Заоскілля. Наразі на неофіційному рівні розглядається питання щодо примусової евакуації родин із дітьми.

Додається, люди до останнього не виїжджають з Куп’янщини, бо сподіваються, що ситуація налагодиться. Однак через останні обстріли, фіксується збільшення заявок саме з цього напрямку.

Нагадаємо, важливу роль для допомоги місцевому населенню, в тому числі з евакуацією, має група швидкого реагування.

Більше про її роботу на Харківщині

16 серпня зʼявилася інформація про початок роботи Група швидкого реагування (ГШР) на Харківщині. Її мета — забезпечення оперативної допомоги громадам, що постраждали від обстрілів.

Тепер громади самостійно визначатимуть обсяги необхідної допомоги та подаватимуть відповідні заявки до ГШР. Група швидкого реагування опрацьовуватиме ці запити, координуючи зусилля для оперативного реагування на виклики. За словами Тетяни Дроздової, директорки БФ «Єдність та сила», така спільна ініціатива благодійних організацій сприятиме швидшому та ефективнішому наданню допомоги кожній громаді.

Екстрена допомога включатиме:

  • Надання будівельних матеріалів
  • Фінансову, психологічну та правову підтримку
  • Оренду житла
  • Надання продуктових наборів та бутильованої води.

Ця група працює по всій території Харківщини, в тому числі обласному центрі. Він також анонсував, надалі на базі ГШР буде створена група добровільного формування цивільного захисту, до якої ввійдуть громадські фонди та організації, гуманітарне розмінування тощо.

Читайте також