Після 1 вересня Уряд продовжить виплати на проживання для внутрішньо переміщених осіб. Це стосується лише тих категорій, які потребують підтримки держави.

Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України.

За їх інформацією, у серпні  2024 року термін виплати допомоги на проживання для ВПО вразливих категорій мав би закінчитися.

«Ці внутрішньо переміщені особи отримували виплату щонайменше з липня 2023 року, а більшість з них – півтора чи два роки. Тобто держава тривалий час фінансово підтримувала ці родини, щоб вони могли  налагодити життя у нових громадах», — йдеться у повідомленні.

Однак Уряд все ж прийняв рішення продовжити фінансову підтримку для ВПО, які знаходяться у найбільш складних життєвих обставинах. Ці виплати будуть ще 6 місяців – тобто до лютого 2025 року.

Відповідну постанову, розроблену Мінсоцполітики, сьогодні, 31 серпня, було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України.

У міністерстві підкреслили, ці виплати буде продовжено автоматично, додатково нікуди звертатися не потрібно.

«При цьому, аби перевірити, що ці родини і далі відповідають нормам діючої постанови (чи порядку отримання виплат), держава через управління соціального захисту протягом місяця перевірить, чи не змінився суттєво фінансово-майновий стан цих родин», — пояснили в Мінсоці. 

Якщо ж змін не відбулося – родини будуть отримувати виплати до лютого 2025 року. 

Проте, якщо людині з технічних причин не було продовжено виплату допомоги автоматично, але вона має на неї право, необхідно звернутися до органу соціального захисту населення або у ЦНАП.

Які категорії населення можуть розраховувати на фінансову підтримку

  • пенсіонери, чиї пенсійні виплати станом на початок 2024 року не перевищують 9 444 грн (чотири прожиткових мінімуми для людей, які втратили працездатність);
  • люди з інвалідністю першої та другої груп, діти з інвалідністю або тяжкохворі віком до 18 років;
  • діти-сироти та ті, хто позбавлені батьківського піклування, людей з їх числа, які не досягли 23-річного віку, а також люди, хто виховує дітей-сиріт та є прийомними батьками.

До того ж, можна отримати можливість подовжити виплати, подавши нову заяву на отримання допомоги. 

Заява на отримання такого статусу має подаватися повнолітніми людьми та підлітками (14–18 років) особисто. А діти, що не досягли 14-річного віку, недієздатні особи або люди, що мають обмежену дієздатність, можуть зробити це через законного представника. 

Є два способи, як можна подаватися:

  • онлайн за допомогою електронних послуг в мобільному застосунку «Дія» або на вебпортал «Портал Дія».
  • особисте звернення до Центру надання адміністративних послуг, департаменту соцзахисту населення, представників місцевої влади.

Читайте також