В ОВА відзвітували щодо облаштування укриттів у школах Харківщини. Зазначивши, вартість укриття залежить від кількості учасників навчального процесу, на які ці укриття розраховані, складності технологічного процесу та умов будівництва.

Про це сьогодні, 30 серпня, повідомили в пресслужбі Харківської обласної військової адміністрації.

У повідомленні оприлюднили дані щодо взаємозвʼязку кількості школярів, обсягів робіт та виділеного фінансування на деякі навчальні заклади міста та області.

Порівняння

  • Харківський ліцей №124 — комунальний навчальний заклад у Салтівському районі міста. Заявлена місткість зведеного укриття в ньому становить 540 учасників, а вартість захисної споруди — 150 мільйонів гривень. Відповідно, розрахована вартість на одного учасника освітнього процесу — 277 778 гривень. Відповідно до інформації з ресурсу Dream, будівництво укриття ще триває, а розпочалося воно у червні цього року.
  • Харківський ліцей №107 — комунальний навчальний заклад у Салтівському районі міста. Заявлена місткість зведеного протирадіаційного укриття в ньому становить 450 учасників, а вартість захисної споруди — 96,5 мільйонів гривень. Відповідно, розрахована вартість на одного учасника освітнього процесу — 214 411 гривень. Відповідно до інформації з ресурсу Dream, будівництво укриття ще триває, а розпочалося воно у травні цього року, завершити планують до кінця зимового періоду.
  • Харківський ліцей №138 — комунальний навчальний заклад у Салтівському районі міста. Заявлена місткість зведеного укриття в ньому становить 450 учасників, а вартість захисної споруди — 98,7 мільйонів гривень. Відповідно, розрахована вартість на одного учасника освітнього процесу — 219 407 гривень. Відповідно до інформації з ресурсу Dream, будівництво укриття ще триває, а розпочалося воно у травні цього року, завершити планують до кінця зимового періоду.
  • Малинівський опорний ліцей №1 — комунальний навчальний заклад Малинівської селищної ради Чугуївського району. Заявлена місткість зведеного укриття в ньому становить 478 учасників, а вартість захисної споруди — 94,5 мільйони гривень. Відповідно, розрахована вартість на одного учасника освітнього процесу — 197 655 гривень. Відповідно до інформації з ресурсу Dream, будівництво укриття ще триває, а розпочалося воно у березні цього року, а завершити планують його за два роки.
  • Козіївський ліцей — комунальний навчальний заклад Краснокутської селищної ради Богодухівського району. Заявлена місткість зведеного укриття в ньому становить 330 учасників, а вартість захисної споруди — 72,1 мільйона гривень. Відповідно, розрахована вартість на одного учасника освітнього процесу — 218 561 гривень. Система Dream не містить інформації про ці роботи.

В ОВА також запевнили, усі тендерні процедури публічно розглядаються на робочій групі «Прозорість та підзвітність».

Більше про навчальний процес 2024-2025 років

Міністерство освіти і науки України затвердило наказ № 1112 «Про порядок та умови здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах в Україні».

Документ визначив умови для повернення якомога більшої кількості учнів до очного навчання за наявності укриттів та вимоги для функціонування дистанційних класів. Серед таких регіонів — Харківщина.

Наказ є частиною комплексної політики «Школа офлайн», яку реалізує Міністерство освіти і науки України спільно з віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим. Політика має на меті повернути дітей до очного навчання, а також поліпшити якість дистанційної освіти.

Для повернення до очної / змішаної освіти потрібно кілька умов:

  • наявність укриття в школі або на відстані не більше ніж 500 метрів від нього;
  • матеріально-технічне забезпечення, достатнє для організації змішаного навчання;
  • для областей: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської (крім тимчасово окупованих територій) — рішення ради оборони області або розпорядження керівника ОВА, рішення педагогічної ради щодо виведення учнів на очне навчання. Наразі прийняття відповідного рішення для Харківщини триває.

Нагадаємо, для відновлення очного навчання у Харкові тривають роботи з облаштування трьох нових протирадіаційних укриттів, які будуть використовуватися для надання освітніх послуг для школярів міста.

Крім того, у Харкові офлайн навчання також проводитимуть у метрошколах, яких на сьогодні у місті вже є шість, а також у двох протирадіаційних укриттях та одній підземній школі.

Читайте також