Моніторингова місія ООН підтвердила 79 випадків страт українських військових армією РФ у 24 інцидентах з серпня 2024 року.
Про це 22 квітня повідомив Омбудсман Дмитро Лубінець.
Він також пояснив, що Росія вже понад 11 років порушує норми міжнародного гуманітарного права в Україні, а з початком повномасштабного вторгнення масштаби зросли. Серед найтяжчих злочинів РФ, за його словами, — страти українських військовополонених, що є порушенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
Однак у своїй доповіді Лубінець так само згадав про зафіксовані тортури, сексуальне насильство та інші форми нелюдського поводження з військовополоненими, що, за його словами, свідчать про системну політику російських сил.
Водночас Омбудсман додав, що внаслідок дій РФ нещодавно було 20 загиблих у Кривому Розі, серед них 9 дітей, а також 35 загиблих у Сумах, зокрема двоє дітей.
Враховуючи це, Лубінець вчергове закликав міжнародну спільноту засудити дії Росії як воєнні злочини та акти геноциду [зокрема, мова йде про депортацію дітей — ред.], посилити санкції та підтримати розслідування Міжнародного кримінального суду (МКС) проти РФ, а також допомогти Україні документувати злочини РФ та повернути викрадених дітей і звільнити полонених.
Нагадаємо, перший злочин агресії проти України Росія скоїла ще у 2014, окупувавши Крим, але притягнення вищого керівництва РФ до відповідальності стало одним з головних фокусів міжнародної політики вже після повномасштабного вторгнення. Попри це, Росія досі може ветувати резолюції в Раді Безпеки ООН, а Міжнародний кримінальний суд досі не має юрисдикції судити за злочин агресії (плюс, Росія відкликала підпис з Римського статуту після вторгнення в Крим).
Ґвара Медіа поговорили з експертками й експертами щодо створення майбутнього трибуналу і нових й старих викликів, з ним пов’язаних.
Читайте також
- Як виглядає місце влучання балістики в Основ’янському районі Харкова, де загинув чоловік та понад 100 людей постраждали — фото.
