ГО «Докудейз» спільно з «Архівом війни» оголошують опенкол для митців і мисткинь, які готові створювати проєкти, присвячені роботі з пам’яттю та збереженню культурної спадщини.

Про це стало відомо з анонсу проєкту, розміщеного на сторінці ГО «Докудейз».

Крім того, 31 липня у Довженко-Центрі відбудеться презентація міждисциплінарної мистецької лабораторії LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни, в межах якої будуть створені мистецькі роботи та документальні фільми. А їхня тема — пам’ять та збереження культурної спадщини. В основі — матеріали Архіву Війни.

Вхід на презентацію проєкту вільний, однак потрібно подати заявку до участі в опенколі для митців.

Програма передбачає також воркшоп для учасників/-иць, бюджет на реалізацію ідеї та авторську винагороду. 

Більше про Архів Війни

У відповідь на повномасштабне вторгнення ГО «Докудейз» у партнерстві з британською організацією Infoscope заснувала цифрову платформу Архів Війни, щоб систематизувати та безпечно зберігати відео-, аудіо-, фото- та текстові свідчення російської агресії проти України.

На основі цих матеріалів команда створює мистецькі проєкти, які слугують інструментом культурної дипломатії. Цьогоріч робота відбувається в межах мистецької міждисциплінарної лабораторії. Її результатом стануть 5 мистецьких творів та 3 документальні фільми. Тема — робота з пам’яттю та збереження культурної спадщини.

Хто може подаватися на опенкол?

  • Художники/-иці, які працюють з будь-якими цифровими чи аналоговими медіа, об’єктами, скульптурою, інсталяцією, а також цікавляться роботою з архівами
  • Режисер(к)и, які прагнуть розширити кіномову, завдяки сучасному інструментарію.

Чому це важливо?

З початку повномасштабного вторгнення в Україні близько 15 тисяч дітей залишилися без батьківського піклування, з них 1 855 — через загибель батьків.

На Харківщині від початку повномасштабного вторгнення постраждало понад 400 дітей.

Крім того, армія РФ постійно обстрілює населені пункти Дергачівської громади, деякі з яких вже знищені майже на 100%. РФ обстрілює територію громади з іскандерів та КАБів. Стосовно прикордонних населених пунктів застосовують також удари з артилерії, танків, міноментів, а також FPV-дронів.

«Влучають по цивільним машинам, в тому числі по тим, які везуть гуманітарну допомогу, а також по будинках місцевих мешканців. Тобто фактично всі населені пункти нашої громади знаходяться під обстрілами. А тип зброї залежить від відстані до кордону», — сказав начальник Дергачівської МВА Вячеслав Задоренко.

За останні два тижні росіяни масово обстрілювали заклади культури. Відтак, ударів зазнали будинок культури в Козачій Лопані, дитячий садочок та школи в Проходах та Токарівці, а також дитячий освітній заклад в місті Дергачі.

Читайте також