Для того, щоб відбувався освітній процес офлайн або у змішаній формі — у вчителів повинна бути мотивація, зарплатня та розв’язання питання безпеки.
Про це повідомили під час преспідходу Міністр освіти та науки України Оксен Лісовий та керівник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
За словами очільника ОВА, на Харківщині є завдання вивести максимальну кількість дітей на навчання в офлайн або змішаному форматах, для цього міністерство надало регіону найбільшу кількість коштів — майже 2,8 мільярда гривень.
«Ці плани та темпи будуть продовжуватися наступного року», – наголосив Синєгубов.
Він додав, що разом з дітьми до школи мають виходити вчителі. Також начальник ОВА підкреслив, що їхні послуги повинні цінно оплачуватися.
«Наприклад, у Берестинському [колишній Красноградський — ред.] районі, молоді вчителі, які виходили навчати дітей, отримували трохи більш як 8 тисяч гривень. Ми провели роботу із нашими територіальними громадами, зараз викладачі отримують не менше 20 тисяч гривень. Ми маємо створити всі належні умови для того, щоб вчителі виходили та надавали високоякісні освітні послуги», – розповів керівник ОВА.
Міністр освіти та науки наголосив, що в цій темі немаловажна підготовка вчителів закладами вищої освіти та закладами вищої педагогічної освіти.
«Ми маємо два аспекти, на яких зосереджуємо свою увагу: перше, це певною мірою зміна підходу в навчанні майбутніх фахівців. На бакалавраті студенти вивчають спеціальність, а на магістратурі проходять досить тривалу педагогічну практику для того, щоб професійно зорієнтуватися і зрозуміти, чи це їх сфера діяльності, викладання в школі та взагалі викладання», – пояснив Оксен Лісовий.
Також він наголосив, що міністерство турбує те, що педагогічні університети почали перетворюватися на «класичні».
«Якщо ми готуємо вчителя, ми готуємо вчителя! Маркетолога, економіста, юриста тощо, є кому готувати у Харкові. Якщо ми педагогічний університет, то готуємо педагогів. Це другий аспект, на якому ми зосереджуємо свою увагу, для того, щоб підготувати відповідну кількість молоді для роботи в закладах освіти», – наголосив міністр освіти та науки.
Крім цього, Олег Синєгубов додав, що педагогічні університети спрямовували своїх вчителів і випускників для роботи на деокупованих територіях у заклади освіти. Також ВНЗ відкрили нові освітні програми щодо підготовки педагогів для інклюзивних класів.
«Це такі нові кейси, але це свідчить про те, що ВНЗ виконують вимоги міністерства освіти та науки та держави», – повідомив очільник ОВА.
Нагадаємо, що у школах на Харківщині не вистачає близько 20,8 тисячі вчителів. Наразі в області нараховується 15,7 тисячі викладачів.
Читайте також
- Університет Каразіна представив проєкт для відновлення офлайн навчання: МОН шукає фінансування.
- У День науковця Харків відвідав міністр освіти і науки Оксен Лісовий — фоторепортаж.