Від початку війни українська ArtTech платформа V-Art, скорегувавши старі плани й цілі, долучилася до задоволення гуманітарних потреб України.
Сьогодні платформа займається формуванням колекцій NFT арту переважно українських митців і направляє частину виручених коштів на благодійність.
Ця діяльність також підкріплюється серією офлайн івентів, проведення яких команда запланувала у кількох європейських містах. Так, наприклад, минулого тижня в Утрехті відбулася подія Make Art, Not War з метою культурного обміну між українською та нідерландською мистецькими спільнотами.
Нова благодійна колекція
Від 31 березня на V-Art маркетплейсі доступна колекція Make Art, Not War, яку V-Art реалізує спільно з IdeaSoft. Її основна мета полягає у зборі коштів на гуманітарні потреби України, тож близько 50% виручки передадуть благодійному фонду “Sigma Software. Соціальні ініціативи”. Цей фонд займається евакуацією населення, а також забезпечує проживання, харчування, медикаменти та оборонне спорядження для медиків і рятувальних груп у Харкові та Харківській області.
“Я народилася і виросла у Харкові, як і моя бізнес-партнер та співзасновниця V-Art Ольга Сімсон, тож для нас цей запуск задля допомоги рідному місту набуває ще більшого значення”, — коментує Анастасія Глєбова, CEO та співзасновниця V-Art.
Кошти витратять на конкретний перелік предметів першої необхідності, які відправляться до Харкова.
Це ліки, предмети особистої гігієни, побутова хімія, речі для дітей та багато іншого. Повний перелік гуманітарних потреб ви знайдете тут.
Усі колекціонери отримають не тільки цифровий твір і права на нього, але й повний та прозорий звіт про те, як саме було використано їхні кошти.
“Більшість людей за кордоном не розуміють, що зараз відбувається в Україні. Мільйони людей залишилися без житла та засобів для існування. Ця колекція є прикладом того, як ми підтримуємо мистецтво та допомагаємо тисячам, які цього потребують”, — розповідає Петро Коломієць, співзасновник IdeaSoft.
Інші 50% від вартості роботи залишаться у митців — більшість з них були вимушені залишити свої домівки та переїхати до безпечніших регіонів країни або за кордон. На жаль, фізичні версії частини творів, представлених в рамках колекції, залишилися в гарячих точках України, тож їхня подальша доля невідома навіть самим авторам.
На нашу думку, мистецтво може бути гучнішим за війну
“Ці сміливі та харизматичні твори, які утворили колекцію, — це рупори, які транслюють важливі повідомлення. Ми допомагаємо їм бути почутими,” — так говорить про колекцію Анастасія Глєбова.
Make Art, Not War об’єднала таких художників як Юлія Бєляєва, Андрій Блудов, Мар’яна Гончаренко, Альбіна Ялоза, Анатолій Варваров, Роксолана Дука, Александра Кроліковська, Нікіта Цой та інші.
В рамках колекції представлено як старі, так і останні роботи художників, що є безпосередньою реакцією на події війни. Наприклад, Yellow and Blue Glory британського митця Роберта Річардсона.
“Створення мистецтва під час війни на моїй батьківщині, Україні, є свідомим вибором, рішенням підтримати свою націю і говорити правду світові. Я була прихильницею миру і толерантності, однак у часи катастрофічної несправедливості та хаотичного божевілля, які демонструє Росія, я хотіла би задіяти всю зброю світу для боротьби з цим. Моя найбільша зброя — мистецтво, і я пишаюся тим, що використовую його для збору коштів на гуманітарну допомогу,” — розповідає художниця Юлія Шуткевич, яка створила диджитал роботи #closethesky, #stoprussianaggression і #stopwar на хвилі останніх подій в Україні.
V-Art — онлайн-платформа для колекціонування та продажу цифрового мистецтва, створена у 2019 році в Харкові. Її амбасадор та співзасновник — український митець Роман Мінін.
Матеріал в рубриці “Пряма мова” є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції Gwara Media може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія в рамках власної редакційної політики.
Цю історію опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.