Хоча понад 60% роботодавців не працювали з ветеранами, та вже починають готуватися найму колишніх військових.
Про це йдеться в дослідженні від Work.ua, Lobby X і «Український ветеранський фонд».
Лише третина з опитаних роботодавців мають досвід роботи з ветеранами. У 7% бізнесів він був значний, а у 25% — невеликий. Водночас серед тих, хто вже наймав ветеранів, кажуть, що цей досвід був позитивним. Тільки 8% опитаних сказали, що це скоріше негативний досвід.
59% респондентів має надію, що за працевлаштування колишніх військових, держава надасть податкові знижки. 24% вважають, що потрібні квоти, ще 24% — за звільнення компаній, які працевлаштовують ветеранів, від певних зобовʼязань.
Також бізнес сподівається на підтримку громадянського суспільства, зокрема 49% респондентів сказали, що ймовірно, звернуться до різних ГО за допомогою, ще 43% «не виключають таку можливість». Ідеться зокрема про організацію тренінгів для ветеранів.
Крім того, підприємці вважають, що навички, які можна отримати під час військової служби є релевантними для цивільної роботи, зокрема вміння працювати в команді, критичне мислення, відповідальність та певні технічні навички.
95,5% роботодавців вважають доцільним формувати та розвивати культуру поваги до ветеранів на ринку праці й у суспільстві загалом.
Більшість підприємців вважають, що ті, хто зараз служить у ЗСУ, після повернення не програватиме конкуренцію цивільним шукачам роботи. Водночас 25 % опитаних вважають, що потреба в перекваліфікації ветеранів може з’явитися.
У дослідженні взяли участь 445 роботодавців. Більшість опитаних представляли середній (43%) або малий (36%) бізнеси. Лише 15% підприємців, які взяли участь, з великого бізнесу. Респонденти працюють у різних регіонах України, найбільше відповідей із Київської, Львівської, Дніпропетровської, Одеської й Харківської областей.
Читайте також
- На Харківщині триває набір до програми фінансування ветеранського бізнесу.