Народна депутатка від партії «Голос» Інна Совсун заявила, що її команда підготувала законопроєкт, який скасовує обмеження повноважень НАБУ і САП. Вона закликала депутатів підписати його.
Про це депутатка повідомила у соцмережах.
За її словами, єдиний спосіб зупинити зміни, які розпочались у межах закону №12414 – затвердити новий законопроєкт, який скасовує його положення.
Відомо, що команада Інни Совсун за ніч підготувала документ та вже вранці подала його на підпис нардепам.
«Картка документа 1947711. Реєстраційний номер 170768. Проєкт Закону України “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Закону України “Про прокуратуру” щодо відновлення інституційної незалежності органів, що здійснюють досудове розслідування та процесуальне керівництво у справах про корупційні правопорушення”», – йдеться у повідомленні.
Народний депутат Ярослав Железняк також підтримав підписання законопроєкту про скасування положень закону №12414. Він зазначив, що підписи збиратимуть до кінця дня.
«Гарний шанс виправити ту дурню, яку вчора 263 колеги прийняли», – написав у соцмережах Железняк.
Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт № 12414, який надає генпрокурору повноваження контролювати роботу Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) та Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Того ж дня його підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та президент України Володимир Зеленський.
За словами керівника САП Олександра Клименка, прийняття у другому читанні законопроєкту з правками — це кінець незалежної роботи Спеціальної антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро.
«Фінальної версії законопроєкту ми не бачили, але розуміємо, що фактично знищується незалежність цих двох інституцій від будь-якого політичного впливу на наші розслідування», — заявив Клименко.
Законопроєкт з правками, які внесли в останній момент, підтримали 263 депутати. Проти були 13 депутатів, ще 13 — утрималися.
Що наразі відомо про перевірки, ініційовані Службою безпеки у НАБУ і САП, кому з представників антикорупційних установ оголосили підозри та як прийняття цього законопроєкту вплине на подальшу антикорупційну діяльність — читайте в матеріалі.
Читайте також
- Міжнародна економічна організація попереджає Україну про інвестиційні ризики через зміни в НАБУ.
- У Раді готують подання до Конституційного Суду щодо скасування законопроєкту №12414.
