14 листопада Вищий антикорупційний суд засудив народного депутата від Слуги Народу Андрія Одарченка до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це йдеться у рішенні суду.

Суд заочно визнав винним Андрія Одарченка за надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище. Йому призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк восьми років з конфіскацією усього майна, що йому належить. Також нардепа позбавили права обіймати посади в державних та місцевих органах влади на три роки.

В Одарченка конфіскували:

  • дві квартири у Харкові площею 61 та 51 квадратні метри;
  • житловий будинок у селищі Мала Данилівка площею 100 квадратів;
  • житловий будинок у Харкові площею 159 квадратів;
  • чотири земельні ділянки;
  • дві нежитлові будівлі площею 89 і 625 метри квадратні.

Суд також застосував спецконфіскацію до 0,39 біткойна і криптогаманця нардепа. Речові докази, два iPhone, конфіскували в дохід держави.

Також суддя наклав арешт на автомобілі, земельні ділянки та будинки.

Вирок почне діяти з моменту фактичного затримання Андрія Одарченка органами правосуддя.

Хто такий Одарченко та чому це важливо

У 2019 році Андрій Одарченко був обраний народним депутатом 9 скликання по 170 округу (Салтівський район Харкова) від партії «Слуга народу». До сьогоднішнього дня він лишався членом Комітету з питань антикорупційної політики.

Крім того, 29 грудня 2021 року Одарченка обрали ректором Державного біотехнологічного університету. Оскільки законодавство не передбачає поєднання мандату народного депутата та посади ректора, дія контракту Одарченка, за даними сайту університету, призупинена.

Водночас в.о ректора Харківського державного біотехнологічного університету Андрій Кудряшов підтвердив журналістам Ґвара Медіа, що нардеп Андрій Одарченко є головою Вченої ради закладу вищої освіти на цей момент.

Проте, як зазначив представник навчального закладу, в університеті збираються обговорювати рішення щодо позбавлення Одарченка посади. Також, відповідаючи на питання про можливе місцеперебування Одарченка, Кудряшов сказав, що не володіє такою інформацією.

Депутат-втікач: що передувало

23 вересня відбулося крайнє засідання Вищого антикорупційного суду, під час нього прокурорка зазначила, що Одарченко не з’явився на засідання суду вже тричі. Також вона повідомила, що 19 вересня «‎неофіційний» водій Одарченка розповів, що за два дні до цієї дати народний депутат попросив висадити його в центральній частині Києва, віддав водію свої мобільні телефони і попросив поставити їх на зарядку вдома, і сказав, що сам добереться пішки до Верховної Ради і назад.

З того часу водій не бачив народного обранця та не знав, як з ним зв’язатись.

Слідству додатково стало відомо про те, що депутат перетнув державний кордон поза межами пункту пропуску з Румунією, і після цього звернувся до державних органів Румунії з заявою про утримання притулку в цій державі.

При цьому державна прикордонна служба повідомляє, що Одарченко не перетинав кордон за наявної в них інформацією, тобто в пунктах пропуску. 

Наразі його також оголошено у міжнародний розшук. 10 жовтня, Верховна Рада України підтримала виключення Одарченка з комітету з питань антикорупційної політики.

Читайте також

  • Під час допиту у ВАКС Одарченко зізнався, що пропонував хабар.
  • Харківський нардеп Куницький, ймовірно, не повернувся до України з відрядження.