Найбільша кількість людей, які добровільно йдуть до 12-ї бригади Національної гвардії «Азов», виявляють бажання служити саме на бойових спеціальностях.
Про це під час брифінгу журналісту Ґвара Медіа повідомив офіцер та начальник центру комплектування 12-ї бригади «Азов» Юрій Гаврилишин за позивним «Мілан».
Він зауважив, що говорячи про бойові спеціальності, мова йде не тільки про «піхотинців, які бігають з автоматом»: це можуть бути і сапери, і артилеристи, і танкісти.
«На ці спеціальності йде найбільший потік людей», — сказав «Мілан» про бойові посади в бригаді.
Відповідаючи на питання, на яких спеціальностях в «Азові» не вистачає людей, військовий зазначив, що, в першу чергу, це водії.
«Особливо не вистачає кваліфікованих водіїв рідкісних категорій, зокрема, тих водіїв, які допускаються до перевезення небезпечного вантажу», — пояснив «Мілан».
Також не вистачає спеціалістів в батальйоні безпілотних систем, зокрема, IT-спеціалістів, які створюватимуть програмне забезпечення, його адміністрування та технічну підтримку.
Крім цього, в бригаді потребуються і тилові спеціальності — бухгалтера, діловоди. Стосовно них Гаврилишин зазначив, що якщо не вдається набрати людей через систему рекрутингу, то «питання вирішується всередині».
«Бійців, які підлягають під умовне «списання», наприклад, за рішенням ВЛК, ми намагаємося залишити на службі в бригаді, щоб максимально ефективно використовувати цей ресурс», — додав Гаврилишин.
Нагадаємо, що станом на 9 грудня Харківська область посідає друге місце в Україні за кількістю звернень до Центрів рекрутингу.
Так, кількість звернень на Харківщині складає 14,69%. За цим показником випереджає лише Дніпропетровська область — 14,71%.
Всього з моменту запуску Центрів понад 29 тисяч громадян отримали консультації, а 6 617 кандидатів наразі проходять етап підбору позицій та оформлення.
Читайте також
- У Харкові до Центрів рекрутингу української армії звернулося понад трьох тисяч громадян
- В Харкові серед добровольців, які звертаються до ТЦК та СП, приблизно 10% жінок