П’ять керівників обласних прокуратур та керівник однієї зі спеціалізованих прокуратур у сфері оборони написали заяви про звільнення з посад. Серед них начальник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.
Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.
Також було звільнено керівників Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Черкаської обласних прокуратур та спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону. Всі вони отримували підвищені пенсії у зв’язку з вислугою років, призначені за рішенням суду.
«Триває службове розслідування щодо правомірності набуття прокурорами статусу особи з інвалідністю та нарахування прокурорам пенсійних виплат», – ідеться в повідомленні.
Станом на 23 жовтня, у Харківській обласній прокуратурі працювало 470 осіб, серед них — 23 особи мають інвалідність. Здебільшого — чоловіки.
Таким чином інвалідність на Харківщині має 4,9% працівників облпрокуратури. Для порівняння — на Черкащині цей показник склав 27,4%, а на Хмельниччині — 28,9%. Результати перевірки у цих областях є найвищими в Україні.
Чому це важливо
4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів. За словами слідчих, голова МСЕК та її співучасники незаконно оформлювали інвалідність для прокурорів області. Тож уже наступного дня працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру очільниці обласної МСЕК та взяли її під варту.
А 7 жовтня Печерський райсуд Києва відправив підозрювану під варту на два місяці з альтернативою застави в понад 500 мільйонів гривень.
Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, 49 прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність, скориставшись її послугами.
Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.
Крім того, на цю справу відреагував і Президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що чекає від правоохоронців, зокрема СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора, відповідних швидких «жорстких рішень». Для цього Зеленський призначив засідання Ради національної безпеки і оборони України.
«На жаль, у тилу тут, в Україні, стаються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це реально внутрішній ворог», — сказав Президент.
Водночас Генпрокуратура розпочала масові перевірки правоохоронців не лише Хмельниччини, а й усієї України, включно з Харківщиною. За словами Генерального прокурора Андрія Костіна, наразі виявлено, 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність, причому 80% із них (50 осіб) отримали її до початку повномасштабного вторгнення.
Ситуація на Харківщині
Усі пʼять керівних осіб обласної прокуратури не мають виплат за інвалідність. Проте усі вони отримують пенсії за вислугою років. Відтак, за 2023 рік їм вдалося заробити від 430 тисяч гривень.
Детальніше про те, що це означає та чому важливо — у матеріалі від Ґвари.
Читайте також
- Інцидент із МСЕК: у МОЗ ухвалили кадрові зміни та готують реформування системи.
- Генпрокурор Андрій Костін подав у відставку: «Багато ганебних фактів зловживань».