Національне антикорупційному бюро України звернулось до Кабінету Міністрів із пропозиціями, стосовно уникнення ризиків втрати дороговартісного державного майна під час переміщення з прифронтових територій.
Про це 4 лютого повідомили у НАБУ.
У повідомленні зазначили, що розслідування НАБУ і САП справи про хабар у 500 тисяч доларів США, пов’язане з вивезенням гірничого обладнання, виявило низку прогалин у врегулюванні питань релокації.
А це, впевнені у НАБУ, створює ризики не лише для майна, а й сприяє корупційним схемам.
Щоб захистити державні активи, НАБУ відповідними рекомендаціями пропонує Уряду: оцінити ризики втрати майна, створити реєстри майна, яке потребує релокації, завчасно підготувати маршрути, графіки та ресурси для переміщення, спростити передачу релокованого майна між держпідприємствами, удосконалити закони для визначення джерел фінансування та розподілу відповідальності.
«Ці дії допоможуть уникнути втрат через бойові дії чи окупацію. А також попередить корупційні схеми», — додали в НАБУ.
Нагадаємо, у жовтні Верховна Рада України проголосувала у першому читанні за законопроєкт №12039, який передбачає угоду зі слідством щодо розслідування корупційних злочинів.
Зазначається, законопроєкт дозволяє у випадку співпраці зі слідством через викриття співучасників та відшкодування збитків корупційного злочину державі призначати менший строк ув’язнення, ніж вимагає цього кодекс.
Читайте також
- На корупційних схемах з мобілізацією викрили ще 11 людей: серед них — мешканці Харківщини.