На тимчасово окупованих територіях в Україні знаходяться 930 шкіл, при чому з них робочими є 356.
Про це повідомила т.в.о. генерального директора шкільної освіти Міністерство освіти і науки України Тетяна Балашова під час конференції.
Таким чином, 574 заклади освіти перебувають «у простої».
Вона також зазначила, для дітей з тимчасово окупованих територій буде запроваджено індивідуальний підхід тобто вчителі будуть формувати графік навчання, застосовуючи дистанційні технології, за «зручним та прийнятним» для цього учня розкладом.
Це повʼязано з тим, що діти на ТОТ не можуть повноцінно відвідувати дистанційні уроки за однаковим розкладом з дітьми, які перебувають на контрольованій території. Тож зв’язок учня з учителем є важливим.
Загалом за наказом Міністерство освіти і науки України від 07.08.2024 затверджено, учні, які проживають (перебувають) на тимчасово окупованій території України, можуть продовжувати здобуття загальної середньої освіти в дистанційних класах або за однією з індивідуальних форм з використанням технологій дистанційного навчання.
Нагадаємо, за інформацією Генпрокуратури, з початку повномасштабного вторгнення російська армія завдала руйнувань 631 закладу освіти на Харківщині. РФ пошкодила 567 закладів освіти, а повністю зруйнувала — 64.
Загалом в Україні пошкоджено або зруйновано 3018 навчальних закладів. З них:
- Знищено: 207
- Пошкоджено: 2805
Мова йде про обʼєкти дошкільного виховання, загальну середню, професійну (професійно-технічну) та вищу освіту.
Крім того, за даними Міністерства освіти України, понад 3791 навчальних закладів пошкоджено або зруйновано.
У Харкові — 787: 82 заклади зруйновані і ще 705 пошкоджені.
Різниця в цифрах між двома джерелами інформації зумовлена різними форматами обліку пошкоджених та зруйнованих будівель у них. Генпрокуратура заносить до списку пошкоджених ті будівлі, руйнування яких значні, а Міносвіти – додає навіть за мінімальних руйнувань.
Зазначається, руйнування навчальних закладів є порушенням Женевських конвенцій. Об’єкти цивільної інфраструктури, в тому числі заклади освіти та охорони здоров’я, не можуть бути військовими цілями. Однак Росія цих правил не дотримується.
Крім того, відповідно до оцінки Світового банку у зв’язку з повномасштабною агресією національна освіта зазнала збитків на $13,923 млрд.
Читайте також
- За період з 24 лютого 2022 року з тимчасово окупованих територій Харківської області росіяни вивезли близько 137 дітей.