На сесії Харківської обласної ради 28 листопада продовжили на 2025 рік програму територіальної оборони Харківщини. Раніше її затвердили у 2022 році.
Про це повідомили у пресслужбі облради.
В облраді зазначили, у наступному році ця програма буде спрямована на забезпечення заходів із підготовки населення до національного спротиву, будівництво фортифікаційних споруд, ймовірно, другого і третього рівнів, а також підтримку підрозділів територіальної оборони.
У самій програмі йдеться про те, що 100 мільйонів з виділених коштів піде на придбання матеріально-технічних засобів, обладнання, засобів зв’язку, техніки спеціального призначення, засобів захисту та спорядження для підрозділів ТрО.
800 мільйонів виділять на придбання матеріально-технічних засобів, обладнання, ліків, медичних виробів, харчів та іншої продукції (товарів) для «заходів та роботи з територіальною обороною».
Також ще 11 507 560 гривень піде на «досягнення мети та виконання основних завдань» комунальною установою «Обласний центр підготовки населення до національного спротиву».
Водночас ще 400 мільйонів направлять на будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, на обладнання оборонних рубежів та будівництво системи невибухових загороджень в Харківській області.
Про фортифікації на Харківщині
3 травня Міністерство оборони повідомило про завершення зведення фортифікацій на п’яти напрямках. Йдеться про п’ять областей, включно з Донецькою, де тривають активні бої.
На Харківщині роботи тривали на чотирьох напрямках — із півночі до сходу. А на їх будівництво було виділено понад 1,7 мільярда гривень, з яких 72 мільйони з обласного бюджету.
11 травня командир підрозділу ЗСУ Денис Ярославський заявив, що на Харківщині першої лінії фортифікацій та мін просто не було.
«Ворог вільно увійшов у сіру зону, по всій лінії кордону, яка в принципі не мала бути сірою! За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи! А не було навіть мін. Ми приходимо до думки, що це або божевільна крадіжка, або навмисний саботаж! Тепер ми знову втрачаємо людей, території і робимо те, що вже робили у вересні 22-го», — сказав він.
А в кінці серпня журналісти Громадського зʼясували, що компанія «Проєктний альянс», яка будувала укріплення на Харківщині, заснована три роки тому та, ймовірно, має зв’язок із РФ та ОПЗЖ.
Читайте також
- НАЗК назвало низку корупційних ризиків, які варто врахувати під час відбудови Харківщини.
- На Харківщині є понад 200 обʼєктів, де будуються фортифікації.