З моменту повторної у травні спроби росіян наступати на Харків з «гарячих точок» області вдалося провести евакуацію 14 тисяч цивільних, 1 350 з яких — діти.

Про це в ефірі «Єдиних новин» повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

На Харківщині триває евакуація з прифронтових зон — Харківського та Куп’янського напрямків. Починаючи з травня вдалося евакуювати 14 тисяч людей, з яких 1 350 це діти. У вказаних районах знаходиться 236 населених пунктів, де заборонено знаходитися родинам з дітьми через оголошену там примусову евакуацію.

Зокрема, у 201 населеному пункті впроваджено комендантську годину з 17 години вечора до 9 ранку, що пов’язано з заходами безпеки, оскільки російські війська обстрілюють ці території найчастіше з усіх.

«Ми забезпечуємо гуманітарною допомогою населені пункти, які знаходяться на лінії фронту або біля неї, адже там досі залишаються люди. Доставляти туди допомогу важко. В тих місцях майже два роки немає електроенергії», — повідомив Синєгубов.

Також Синєгубов запевнив, що жителям при евакуації гарантується повний контроль та супровід поселення в межах області або поза нею.

Умови евакуації

Такі послуги є безплатними, а держава зобовʼязується надати тимчасове житло на території Харківської області чи за її межами.

Сам центр ОВА надає допомогу в оформлені потрібних документів та подальших виплат від держави та країн-партнерів для ВПО. За словами Синєгубова, можна розраховувати на суму приблизно в 10 000 грн та додаткову фінансову підтримку для дітей.

Водночас сайт Харківської ОВА містить іншу інформацію — допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам призначається на шість місяців на сім’ю, яка звернулася за призначенням і надається у такому розмірі:

  • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 грн.
  • для інших осіб – 2000 грн.

Також, при територіальних центрах надання соціальних послуг працюють пункти «Допоможи ближньому», в яких можна отримати одяг та взуття для чоловіків, жінок, дітей та підлітків.

Консультації проходять за адресою: м. Харків, вул. Серпова, 4-б. Графік роботи: пн – чт – 09:00 – 18:00; пʼятниця – 09:00 – 17:00.

За допомогою в евакуації можна також звернутися за номером телефону 0-800-33-92-91, на спецлінії поліції «102» або у найближчих відділень поліції.

Читайте також