На Харківщині встановили 21 мобільну котельню, що відтепер забезпечує тепло для трохи менше 200 тисяч осіб.

Про це повідомив представник ЮНІСЕФ під час засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва Харківської області.

Мова йде про 14 котелень потужністю до 2000 кВт у закладах охорони здоровʼя та ще 6 в освітніх та культурних закладах, в інших обʼєктах встановили ще 2 котельні до 300 кВт.

Таке обладнання є у Малій Данилівці, Черкаській Лозовій, Балаклії, Краснокутську, Сахновщині, Мерефі, Вільчі, Слобожанському, Барвінковому, Близнюки, Левківці, Ізюмі, Шевченковому, Пісочині, Змієві, Дергачах, Близнюках, Печенігах, Новоосиновому.

Крім того, змінено теплову магістраль 820 мм у місті Харків.

Ці ініціативи були реалізовані за співробітництва регіону з ЮНІСЕФ.

Крім того, триває підтримка комунальних установ з відновлення інфраструктури до опалювального сезону та продовження роботи над підтримкою критичної інфраструктури у зимовий період у 2024 році для майже 200 тисяч осіб.

Відтак, для територіальної громади міста Харків нададуть 47 частотних перетворювачів, 28 когенераційних установок на загальну суму понад 80 млн гривень. Мер міста Ігор Терехов під час цього ж засідання додав, що перші результати для міста вже є, однак подробиці він поки не може розповісти.

В Пісочинську селищну громаду також налагодили постачання газових модульних котелень 2 та 5 мВт.

Нагадаємо, наразі в регіоні триває процес підготовки до опалювального сезону 2024-2025 року, планують зробити акцент на відновленні генеруючих підприємств, децентралізації енергосистеми та встановленні когенераційних установок. Тому в Ізюмі, де російськими обстрілами були знищені всі котельні, було обладнано 10 нових. Це дозволило покрити потребу мешканців в опаленні. Схожа ситуація була і в Чугуєві, тут встановили 2 когенераційні установки, планують реалізацію ще чотирьох.

Читайте також

  • У червні Уряд виділив Харківщині 2,5 млрд грн для проходження опалювального сезону, з яких 2 млрд конкретно для Харкова.
  • Уряд виділить додаткові 1,9 мільярда гривень на відновлення теплопостачання міста Харкова. Це кошти в межах гранту від Світового банку.