Станом на 21 листопада 99,9% житлових будинків в Харківській області вдалося забезпечити централізованим опаленням.
Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Також, як зазначається, майже повністю забезпечено централізованим опаленням іншу цивільну інфраструктуру, зокрема:
- Об’єкти соціальної сфери — 99,5%
- Заклади охорони здоров’я — 100%
- Дошкільні заклади освіти — 99,2%
- Заклади середньої освіти — 99,6%
Наразі, як повідомив Синєгубов, опалювальний сезон розпочато в 48 з 56 громадах області. В інших восьми таких можливостей немає через активні бойові дії або безпекову ситуацію.
Зокрема, в місті Ізюм триває заміна котлів та встановлення блочно-модульної котельні, що дозволить підключити до тепломережі 7 житлових будинків
«Всього в регіоні функціонує 70 блочно-модульних котелень, що складає 55% від загальної потреби», — додав Синєгубов.
Більше про цьогорічний опалювальний сезон
Станом на 7 листопада теплопостачальні підприємства області було посилено 45 когенераційними установками, з яких 29 — встановлені у Харкові, 10 — в інших громадах області. На сьогодні 26 установок у Харкові вже введено в експлуатацію, ще 12 одиниць планують підключити до кінця року, а останню установку — на початку наступного.
Крім того, для резервного живлення систем теплопостачання, водопостачання та водовідведення області заздалегідь підготовлено 1 222 генератори різної потужності, з них 360 одиниць — для міста Харків, 862 одиниці — для громад області. Також забезпечено запаси пального, яких має вистачити на три доби роботи в автономному режимі.
Крім того, на випадок надзвичайних ситуацій у Харківській області налічується 913 Пунктів Незламності, з яких 798 готові приймати відвідувачів. Ще 115 об’єктів — у готовності розпочати роботу протягом двох годин.
Також для мешканців, зокрема прифронтових регіонів, є потреба в деревині для обігріву, а це близько 44 тисяч домогосподарств. Наразі забезпечено понад 37 тисяч домогосподарств із соціально вразливих категорій. Також 6 531 отримали деревину для обігріву, а 2 245 — грошові виплати для самостійного придбання палива.
У межах співпраці з ООН також планується надати одноразову грошову допомогу на придбання пального для 9 375 домогосподарств, сказав Синєгубов.
Читайте також
- В медзакладі Близнюківської громади будують підземне укриття — Синєгубов