За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури повідомлено про підозру шістьом бійцям армії РФ, які катували мешканців Харківщини під час окупації регіону. Наразі вирішується питання щодо оголошення підозрюваних у розшук.

Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура.

Слідством встановлено, що військовослужбовці армії РФ, 2 березня 2022 року, взяли під контроль селище Савинці та село Довгалівка Ізюмського району. Під час окупації даних населених пунктів вони облаштували катівню та утримували в ній мешканців Харківщини, які допомагали українським військовим. Здійснювали фізичне та психологічне насильство над населенням, застосовували тортури.

«Потерпілим зв’язували руки за спиною, били по життєво важливих органах, здійснювали постріли з автоматичної зброї поруч з ними, деяких вивозили в ліс та імітували розстріл. Людей утримували в нелюдських умовах, без доступу до їжі, води та в антисанітарних умовах. Одному з незаконно затриманих чоловіків російські військові декілька разів встромили ніж у ногу та провертали його у рані, щоб завдати якомога більшого болю», – йдеться у повідомленні.

Правоохоронці зазначають, що одним із потерпілих є депутат селищної ради Савинської ОТГ. Його підозрювані били й душили з використанням димової шашки та мотузки. Також намагалися вбити за відмову здачі місцевих партизан. Інший чоловік 59 років помер від тілесних ушкоджень, спричинених тортурами росіян.

Підозрювані / Фото: Харківська обласна прокуратура
Підозрювані / Фото: Харківська обласна прокуратура

Правоохоронці зазначають, що є свідки катувань, яким вдалося вижити. Наразі вирішується питання щодо оголошення підозрюваних у розшук.

Також, жительку Ізюма підозрюють у колабораційній діяльності. Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура.

Слідством встановлено, що 49-річна мешканка Ізюму свідомо пішла на співпрацю зі збройними силами РФ під час окупації міста й отримувала заробітну плату в російських рублях. У липні 2022 року вона обійняла посаду «головного спеціаліста сектору планування бюджету та адміністрації доходів військово-цивільної адміністрації Ізюмського району Харківської області», уклавши «трудовий договір.

Читайте також

  • Мешканку Чугуївського району підозрюють у співпраці з росіянами під час окупації