За три роки повномасштабного вторгнення РФ на Харківщині загинули 2809 людей, з них 95 дітей. Крім того, поранення отримали ще 6110 мешканців регіону, з них 459 – це діти.

Про це 24 лютого повідомили у прокуратурі.

Там зазначили, що внаслідок російських обстрілів за цей час також повністю або частково зруйновано понад 77,5 тисяч об’єктів, з яких понад 37 тисяч – житлові будинки, понад семи тисяч – багатоповерхові будинки, майже 1200 будівель громадського дозвілля, освіти, охорони здоров’я та соціального захисту.

Враховуючи це, на сьогодні прокуратура Харківщини здійснює процесуальне керівництво у майже 27 тисяч злочинів Росії проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. З них майже 18 тисяч пов’язані з обстрілами та бомбардуваннями цивільної інфраструктури.

Водночас на Харківщини зафіксували 105 вбивств, 456 випадків незаконного позбавлення волі, а також понад 2700 випадків мародерства з боку російських солдатів.

Крім того, встановлено щонайменше 20 фактів, пов’язаних із сексуальним насильством.

«Росіяни ґвалтували дівчат і жінок. Наймолодшій було 16 років, найстаршій – 73 роки», — додали в прокуратурі.

Нагадаємо, у суботу, 22 лютого, Ґвара у співпраці з черкаським медіа «18000» вперше у Черкасах продемонструвала документальний фільм «The Grave» («Могила») — про масові поховання в Ізюмі під час його окупації 2022 року. Ця стрічка розповідає історію пошуку справедливості та відповідальності за воєнні злочини вчинені армією РФ за шість місяців окупації. Раніше цю стрічку демонстрували лише у Британії та Харкові. Детальніше — у матеріалі.

Читайте також