В містах Златопіль та Чугуїв Харківської області відкрили офіси державного проєкту «Зроблено в Україні», де надаватимуть підтримку та допомогу бізнесу.
Про це повідомили в пресслужбі Харківської обласної військової адміністрації.
Як уточнив начальник ХОВА Олег Синєгубов, в цих офісах, зокрема, консультуватимуть з питань ведення бізнесу до допомоги в розробці бізнес-планів та отриманні фінансування.
«Підприємці зможуть отримати актуальну інформацію про державні програми підтримки, знайти партнерів для співпраці та взяти участь у різноманітних бізнес-заходах», — зазначається в повідомленні.
Директор обласного центру зайнятості Олександр Котуков заявив, що станом на 23 грудня за консультаціями звернулися понад 800 осіб, 645 з яких — з питань отримання грантів.
«Понад 150 бізнес-планів подано для отримання мікрогрантів або грантів, 75 — видано направлення на навчання з ведення бізнесу», — додав Котуков.
Також в ХОВА нагадали, що це вже четвертий та п’ятий офіси в регіоні. Раніше офіси «Зроблено в Україні» були відкриті в Харкові, Валках та Берестині.
Більше про ініціативу «Зроблено в Україні»
24 вересня Кабінет міністрів ухвалив рішення, згідно з яким покупці виробленої в Україні техніки та енергообладнання зможуть отримати від держави компенсацію розміром 15%.
Програма допомогатиме тому бізнесу, який зміг локалізувати виробництво на рівні 40% та більше.
Отримати компенсацію можна в цьому році, для чого потрібно подати заявку до 5 грудня. На товари, придбані після 1 грудня, компенсація надійде вже в 2025 році.
Компенсація передбачається за енергетичне обладнання та колісну, будівельну, комунальну, спеціальну техніку.
Виробникам для участі в програмі потрібно надати перелік товарів, за придбання яких покупцю, крім компенсації, буде нараховуватися пакет документів, в тому числі:
- Інформація про ступінь локалізації;
- Калькуляція собівартості ;
- Інформація про технологічні операції;
- Розрахунок питомої ваги витрат на оплату праці та інші.
Покупцям, щоб отримати компенсацію необхідно:
- оплатити придбання техніки та обладнання з переліку в уповноваженому банку;
- подати до банку заяву на отримання компенсації;
- подати, як підтвердження копію платіжного документа та акт прийняття-передання техніки та обладнання.
Також в міністерстві назвали критерії, за якими підприємства не зможуть отримати компенсацію.
«На компенсацію не мають права підприємства-банкрути, підсанкційні чи пов’язані з державою-агресором, або Білоруссю підприємства, які мають прострочений більш ніж на шість місяців податковий борг, працюють на території активних бойових дій тощо», — зауважується в повідомленні.
Крім цього, як зазначається, після отримання компенсації за придбану техніку, покупець не має права перепродавати її протягом наступних трьох років.
Читайте також
- Скільки бізнесів на Харківщині доєдналися до «Національного кешбеку»: статистика ХОВА
- 22,5 тисячі ФОПів закрилися після прийняття закону про підвищення податків