На Харківщині минулої доби, 19 березня, внаслідок обстрілів росіян пошкоджена критична інфраструктура 12 населених пунктів, включаючи Куп’янськ. Там мешканці залишились без електроенергії. 

Про це 20 березня повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, який цього дня приїхав до Купʼянська.

Він пояснив, що лише по Купʼянську РФ за добу запустила 31 КАБ, FPV-дрони, ФАБи та БпЛА, а загроза повторних обстрілів зберігається досі.

«Минулої доби внаслідок обстрілів російських загарбників загинули двоє місцевих мешканців. Ще троє цивільних отримали поранення різного ступеню важкості. Зазнали руйнувань понад 20 багатоквартирних будинків в місті, знищено кілька господарчих споруд, вибито понад півтисячі вікон», — сказав Синєгубов. 

Попри це, він запевнив, що усі профільні служби — адміністрація, медики, рятувальники, правоохоронці, комунальники, волонтери — залишаються на місцях та ліквідовують наслідки. А у Куп’янській громаді для допомоги цивільному населенню працюють 37 «Пунктів незламності», які мають генератори, запаси питної води та їжі, розкладні ліжка, запаси паливно-мастильних матеріалів. Евакуація з громад Куп’янського району не припиняється.

«Закликаємо жителів прифронтових територіальних громад, особливо районного центру, евакуюватися до більш безпечних населених пунктів Харківщини. Російські окупанти завдають прицільних ударів по цивільному населенню, знищують критичну інфраструктуру та житловий фонд», – додав Синєгубов. 

Купʼянськ, 20 березня 2025 року / Фото: Олег Синєгубов
Купʼянськ, 20 березня 2025 року / Фото: Олег Синєгубов

Нагадаємо, за даними керівника Куп’янською МВА, попри небезпеку у громаді досі перебуває 2900 цивільних мешканців. З них 800 живуть у Ківшарівці, Куп’янську-Вузловому та на лівому березі міста Куп’янськ, де ситуація упродовж п’яти місяців критична – немає світла, газу, води, будь-яких соціальних послуг, лікарні тощо.  

‎«Немає жодної людини в Куп’янську, яка не знає алгоритм, номер телефону гарячої лінії чи куди звертатися за евакуацією. Єдине, що людям потрібно – це сказати “Так” і їх вивезуть», – прокоментував Беседін.

Куди звертатися з питань евакуації

  • 0 800 339 291 — безкоштовна цілодобова гаряча лінія з питань евакуації благодійної організації «Координаційний гуманітарний центр» Харківської області;
  • 093 177 64 58 — громадська організація «Helping to Leave»;
  • 102 — поліція.

Читайте також