На Всесвітньому економічному форумі у Давосі представили новонадрукований блокнот від «Фактор-Друк» – харківської друкарні, яка наразі відновлюється після російського обстрілу у травні 2024 року.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За її блокнот друкарня зробила повністю власними силами, попри те, що паралельно триває її відновлення.

«Цього року на Давос ми привезли із собою особливий подарунок для партнерів і керівників найбільших глобальних компаній. На перший погляд, звичайнісінький блокнот. Але він є наочним прикладом стійкості. Стійкості, яку можна відчути на дотик, почути, як вона пахне свіжою поліграфією. У травні всі ми із величезним болем спостерігали, як внаслідок російської атаки догорають книги на найбільшій друкарні України Фактор-Друк. Частина її приміщень була зруйнована вщент. Друк підручників, культових книжок зупинився. Трохи більше ніж пів року і ми привезли із собою один із перших видавничих продуктів, який друкарня на 100% зробила власними силами» — написала міністерка.

На сторінках блокнота розповідають ще десять уроків стійкості від українських бізнесів, які пройшли окупацію, релокацію, руйнування, від тих, хто працює поряд із лінією фронту у Краматорську, Покровську, Нікополі. Ілюстратором став Іван Кипібіда.

За словами Свириденко, у відновленні друкарні допоміг фонд Говарда Баффета.

Нагадаємо, 23 травня росіяни знищили харківську типографію Фактор-Друк. Загинули семеро працівників друкарні, ще 21 людина була поранена. Крім того, у результаті російської атаки згоріли 50 тисяч книжок.

«Фактор-друк» — це один із найбільших типографських комплексів повного циклу в Європі, тому тут друкувалися майже всі українські видавці. У поліграфії зокрема друкувалися і книжки видавництва Vivat.

Журналісти Ґвара Медіа поспілкувалися з різними видавцями Харкова та дізналися, як на них вплинуло знищення типографії та як вони працюють тепер. Детальніше про це за посиланням.

Читайте також