У міській раді Харкова заперечили проведення робіт з деколонізації будівлі.

Вдень 14 серпня низка харківських медіа повідомили про нібито демонтажні роботи на будівлі міської ради, які повʼязані з прибиранням серпа і молота. Днем раніше, 13 серпня, проєкт «Деколонізація. Україна» опублікував відповідь міськради щодо демонтажу радянських символів на їхній будівлі. У департаменті адміністративно-господарської діяльності заявили, що міськрада розробила проєкт реставрації будівлі, який містить в собі демонтаж радянської символіки.

Ремонтні роботи на будівлі міської ради / Фото: Іван Самойлов для Ґвара Медіа
Ремонтні роботи на будівлі міської ради / Фото: Іван Самойлов для Ґвара Медіа
Ремонтні роботи на будівлі міської ради / Фото: Іван Самойлов для Ґвара Медіа

У документі сказано, що роботи розпочнуть щойно це дозволить безпекова ситуація. Водночас журналісти Ґвара Медіа звернулися до міської ради, аби зʼясувати інформацію щодо проведення ремонтних робіт на фасаді будівлі.

«Ремонтні роботи не повʼязані з деколонізацією будівлі. У 2022 році, внаслідок російського обстрілу, сусідня будівля була сильно пошкоджена. Як результат, обʼєкт міської ради теж зазнав руйнувань. Власне, тому і проводилися ремонтні роботи», — сказав директор Департаменту з питань інформації та звʼязків з громадськістю Харківської міської ради Юрієм Сидоренком.

Таким чином він спростував інформацією, подану в медіа.

Нагадаємо, 27 липня в Україні сплив останній термін відведений Законом «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії» на перейменування вулиць та інших об’єктів топоніміки. На це відвели дев’ять місяців. Серед яких, шість місяців над цим працювала Харківська міська рада, та ще три – обласна військова адміністрація. Результати цього досліджували журналісти Ґвара Медіа.

На цю тему