Сьогодні аудиторії стають все більш вимогливими до вхідної інформації. Все менше й менше людей хочуть просто побачити або почути щось нове, натомість нам потрібен унікальний досвід та можливість прожити розповідь зсередини — відчути себе водночас учасником, глядачем і режисером історії.
Саме для такого персонального досвіду створено додаток 211STEPS — симбіотичну технологію, яка з’єднує віртуальний і реальний світи. У додатку нещодавно запустили перший проект «Повернення», авторкою якого є українська режисерка Тамара Трунова.
Ділимося п’ятьма фактами про те, як і для чого працює застосунок.
- 211STEPS перетворює ідею на цікавий продукт
211STEPS — це мобільний додаток та технологія, на базі якої можна створювати власні інтерактивні проекти, не занурюючись у питання розробки чи написання коду. Все, що потрібно — якісні аудіотреки, відібрані локації та допоміжні візуальні матеріали для оформлення: фото, карти, відео. Потім інтуїтивно зрозумілий редактор проводить вас шляхом запуску і ваш готовий продукт одразу стає доступний зростаючій користувацькій базі додатку.
- Пропонує глядачу стати учасником історії
Технологія побудована на принципі глибокої взаємодії сюжету і глядача, а також глядачів одне з одним через призму історій у додатку. Окрім класичних аудіовистав чи екскурсій, ця технологія дозволяє випускати імерсивні сюжети, у яких глядач може сам впливати на хід подій. Усвідомлення сили власного вибору — це потужний інструмент для творчості, що одразу формує сильне відчуття причетності до того, що відбувається навколо, і вмикає цілий спектр емоцій. Таким чином глядач ще більше заглиблюється у сюжет і звичне, пасивне, лінійне споживання контенту перетворюється на непередбачувану гру.
- Робить будь-яку тему цікавою і доступною для сприйняття
«Тут для мене важливою є повільність, повітря всередині, що саме по собі суперечить швидкості та поверховості сучасного формату життя. Іноді нам не вистачає часу на найважливіше — почути людину, надати їй простір для говоріння. Цей поспіх, можливо, наслідок тривоги — не встигнути, відстати. Але, зрештою, саме він і створює чорні діри дефіциту людини. Для мене це цікавий формат, оскільки у технологічну обкладинку загорнуті людські долі. Це відображає ту гойдалку, на якій ми всі зараз опинились. Технологічність, в цьому випадку, зберігає людяність і тепло, і дає теплу можливість розповсюджуватися та впливати», — ділиться враженнями Тамара Трунова, режисерка, яка вже випускає на 211STEPS свої проекти.
- Звільняє від рекламних пауз і потреби кудись йти
Самостійно пережити досвід занурення можна вже зараз. На базі технології запущено проект «Повернення» — безкоштовний, без прив’язки до часу або локації. Креаторка проекту, Тамара Трунова, є головною режисеркою Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра у Києві.
«Повернення» — це серія аудіоісторій про людей, яких торкнулися події Майдану, які пережили внутрішню і зовнішню війну. Тут герої розповідають нам, як не зраджувати собі та зміцнити волю в моменти відчаю.
Зараз у додатку можна послухати дві історії, пов’язані з цим періодом, — «Повернення до Людяності» від акторки Олесі Жураківської і «Повернення до Гідності» від правозахисниці Олександри Матвійчук. І не просто почути, а вступити у відвертий діалог і час від часу направляти розповіді героїнь власним вибором. Сюжети передбачають кілька паралельних ліній, що в результаті виводять глядача на одне логічне завершення історії — метафору важливого етапу в житті, який не проходить безслідно.
- Розширює можливості бізнесу та мистецтва
Це новий спосіб співіснування людини та контенту, діалог, у якому більшою мірою розкривається кожна зі сторін.
Команда 211STEPS разом з партнерами вже розробляє план оцифрування двох міст України. Створення такого віртуального простору розширить можливості креативної індустрії, індивідуальних креаторів та бізнесу. Віртуальна карта, де можуть бути закріплені локації, квести, гео-ігри, виставки робіт або інша інформація, відкриває унікальні можливості як для жителів міст, так і для туристів незалежно від мови спілкування. Для інтеграції віртуального простору у фізичний світ будуть створені локації з проекторами, екранами, звуковим оформленням та доповненою реальністю.
Технологія не має географічних чи культурних обмежень, тож з часом пошириться на великі міста по всьому світу. 211STEPS як технологія для створення авторських проектів буде доступна для креаторів та бізнесу у червні. Але відібрані заявки на проекти команда розглядає вже зараз.
Детальніше про проект і технологію: https://steps.211floor.com
Пряма мова є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об’єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Gwara Media» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія в рамках власної редакційної політики.