В Харківській області до 27 грудня триватиме процес з ліквідації медико-соціальних експертних комісій. До цього числа МСЕК працюватимуть в штатному режимі.
Про це журналістці Ґвара Медіа розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації Тетяна Деменко.
Після ліквідації структури почнеться процедура передачі до кластерних та надкластерних закладів документів як в електронному вигляді, так і в паперовому. Зокрема, будуть передані й архіви
«До 27 грудня МСЕК працюють в штатному режимі: ведеться прийом документів, розглядаються справи, формується черга», — сказала Деменко.
Також вона зауважила, що пріоритет в розгляді справ, перш за все, надається таким категоріям:
- Військовослужбовці;
- Особи, які вперше претендують на інвалідність та є непрацездатними;
- Особи, які мають функціональні порушення;
- Особи, яким необхідно провести огляд вдома.
Крім цього, Деменко повідомила, що до 31 грудня в кластерних закладах будуть створені експертні команди, затверджені графіки їх роботи, запрацює електронна система та розпочнеться розгляд справ.
«На сьогодні вже формується черга, однак справи будуть розглядатися вже експертними командами у кластерних лікарнях», — розповіла директорка Департаменту.
Деменко додала, що регулювати розгляд справ буде модератор або адміністратор закладу. Справи будуть розглядатися в електронному або паперовому вигляді. За результатами розгляду, будуть прийматися рішення, яким чином буде оглядатися пацієнт: очно, заочно чи вдома у пацієнта.
Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про ліквідацію МСЕК та запровадження нової системи з 1 січня 2025 року.
Відповідно до цього, Харківський обласний центр медико-соціальної експертизи приєднають до обласної клінічної лікарні.
Інцидент з МСЕК
4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
За словами слідчих, голова МСЕК та її співучасники незаконно оформлювали інвалідність для прокурорів області. Тож уже наступного дня працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру очільниці обласної МСЕК та взяли її під варту.
А 7 жовтня Печерський райсуд Києва відправив підозрювану під варту на два місяці з альтернативою застави в понад 500 мільйонів гривень.
Згодом «Цензор.НЕТ» написав, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, 49 прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність, скориставшись її послугами.
Після цього керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник звільнився з посади за власним бажанням.
Крім того, на цю справу відреагував і Президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що чекає від правоохоронців, зокрема СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора, відповідних швидких «жорстких рішень». Для цього Зеленський призначив засідання Ради національної безпеки і оборони України.
«На жаль, у тилу тут, в Україні, стаються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це реально внутрішній ворог», — сказав Президент.
А 23 жовтня міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко ухвалив кадрові рішення на тлі інциденту з медико-соціальними експертними комісіями та незаконне отримання інвалідностей державними посадовцями. Також у МОЗ пообіцяли повністю реформувати та ліквідувати МСЕК.
Читайте також
- Міноборони презентувало реформу ВЛК