Харківська міська рада 10 лютого зупинила дію рішення про відділення 37 соток під будівництво за адресою – майдан Благовіщенський, 3, що біля Благовіщенського собору.

Про це 22 лютого на своїй сторінці Facebook повідомив військовий ЗСУ та депутат Харківської міської ради Ігор Черняк.

У документах, наданими депутатом, йдеться про те, що за адресою планували будівництво «готельно-житлового-офісного центру з торгово-розважальним комплексом та вбудованим паркінгом». Відповідне рішення про будівництво ухвалили на одній з позачергових сесій міської ради від 5 лютого 2025 року.

Документ про будівництво біля Благовіщенського собору / Джерело: Ігор Черняк

Наразі рішення призупинили, втім планується повторний її розгляд.

Документ про скасування рішення щодо будівництва біля Благовіщенського собору / Джерело: Ігор Черняк

Благовіщенський собор у Харкові

Культова споруда, є найбільшим кафедральним храмом Східної Європи. Належить до Харківської єпархії УПЦ МП. Вважається одним із символів Харкова, який розміщений у центрі міста. Його будівництво розпочалося у 1888 році, а закінчилося вже у 1901 році.

Храм побудований у неовізантійському стилі, має червоно-білу цегляну кладку. Є одним із найбільших православних храмів України, висота дзвіниці – 80 метрів.

У радянські часи був закритий (1930-ті роки), потім використовувався як склад. Як й інші харківські церкви, собор був відкритий для богослужінь у роки нацистської окупації. У період після Другої світової війни собор залишився діючим храмом. У 1946 році став кафедральним храмом, єпархіальним центром, яким залишається і понині. 

Благовіщенський собор входить до легендарного злотого трикутника, який складається з Успенського та Покровського соборів.

Нагадаємо, що справу про незаконне будівництво біля ‎«Гіганту‎» передано до прокуратури. Так, представники Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації виявили порушення вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» на об’єкті, що будується біля гуртожитку «Гігант».

Читайте також

  • Проблеми інклюзивності Харкова: як зробити вулиці міста доступнішими.
  • Релігійна свобода чи національна безпека: як у Харкові впроваджують закон про заборону церков пов’язаних з РФ.
  • У Харкові понад три роки немає секретаря міськради: чому та як це впливає на політичний процес в місті.