У міністерстві випробовують спеціальні модульні бронежилети для потреб Військово-морських сил та інженерних військ ЗСУ.
Такий жилет при контакті з водою спеціальний модуль реагує, і бронежилет спрацьовує як рятувальний.
«До Міноборони надійшов запит на розробку такого спеціального модуля для бронежилетів. Головна задача – вберегти життя військовослужбовців на воді. Адже ми розуміємо, яку вагу на собі носить боєць, особливо, коли йдеться про спецпризначенців», – прокоментував заступник міністра оборони України Віталій Половенко.
Центральне управління розвитку супроводження матеріального забезпечення ЗСУ розробляє такий плавучий модуль. До його створення залучили як іноземних, так і вітчизняних розробників. Планується, що такі модулі можна буде використовувати на всіх затверджених моделях бронежилетів ЗСУ.
Зразки для таких «плавучих бронежилетів» вже передали у військові частини для випробувань. Якщо такий етап буде успішним, розпочнуть лабораторні дослідження.
На початку січня 2024 року Міноборони затвердило другий зразок бронежилета для військовослужбовиць. Затверджений другий зразок бронежилета для військовослужбовиць, виготовлений компанією «Темп – 3000». Його особливістю є демпферні подушки, які допоможуть підігнати бронежилет під анатомічні особливості кожної жінки.
Жіночий бронежилет має однакові балістичні характеристики, як і чоловічий. Його тестували три місяці у два етапи: перший – на зручність носіння військовослужбовицями, другий – лабораторні випробування (балістичні, не балістичні, тестування матеріалів та фурнітури).