У Вовчанському Хабі вже більше ніж 200 людей отримали юридичну допомогу. Найбільше звернень від мешканців громади стосується пошкодженого житла.

Про це під час Брифінгу повідомив старший юрист харківського офісу благодійного фонду «‎Право на захист» Павло Сніжко.

Юрист зазначив, що мешканці Вовчанської громади можуть податися на виплати за програмою «єВідновлення» самостійно в онлайн режимі, або звернутися за допомогою.

«‎Якщо особа має доступ до Інтернету – то може зробити це самостійно, або може звернутися до юристів, які чергують на Хабі. І вони допоможуть підготувати необхідні документи та провести всю процедуру – від подання повідомлення до отримання компенсації», – пояснив Павло Сніжко.

Також він додав, що отримання компенсації на сьогодні залежить від можливості роботи комісії, яка обстежує житло. 

Нагадаємо, Уряд ухвалив зміни до програми єОселя, які сприятимуть поверненню людей на деокуповані території, а також є частиною підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Відтепер навіть, якщо житло  старше 10 років – його можна буде придбати в Чернігівській, Харківській, Запорізькій, Сумській і Херсонській областях.

Як отримати допомогу за програмою єВідновлення?

Програма єВідновлення — це державна програма, що спрямована на відновлення житла, пошкодженого або зруйнованого внаслідок бойових дій на території України.

Програма стартувала в червні 2022 року, вона передбачає надання грошової допомоги на ремонт житла. Для отримання допомоги необхідно подати заявку в Дії, ЦНАПі або у нотаріуса.

У рамках програми є категорія А — це дрібний ремонт житла. Сума компенсації складає до 200 тисяч гривень. Категорія Б — це капітальний ремонт житла. Сума для ремонту квартир складає до 350 тисяч гривень, на індивідуальні житлові будинки — до 500 тисяч гривень.

По категорії Б людина спочатку отримує 70% авансу для проведення ремонту, а потім вона повторно викликає комісію для верифікації. Комісія передивляється, чи все було відповідно зароблено до кошторису й тоді перераховує ще 30%.

Комісія від місцевої влади огляне житло і встановить суму. Для цього є спеціальний чек-лист, у якому прописана середня вартість тих чи інших робіт, необхідних для відновлення житла.

  • Крок 1. Подати заяву про пошкоджене майно через застосунок або портал Дія чи в ЦНАП;
  • Крок 2. Відкрити рахунок єВідновлення в банку (до або під час подання заяви). Оформити картку для компенсації можна онлайн, завантаживши застосунок банку-партнера, чи офлайн, звернувшись до кол-центру або відділення банку-партнера програми: А-Банк, izibank, monobank, ПриватБанк, ПУМБ, Raiffeisen Bank, Sense Bank, sportbank;
  • Крок 3. Подати заяву про отримання допомоги через Дію;
  • Крок 4. Чекати на дзвінок комісії місцевої влади для огляду майна і встановлення суми допомоги;
  • Крок 5. Дочекатися в Дії сповіщення про рішення комісії;
  • Крок 6. Отримати гроші на картку єВідновлення.

Однак, комісія не може оглянути та зафіксувати руйнування житла, яке залишилося на тимчасово непідконтрольній Україні території чи в зоні бойових дій. Наразі діє пілотний експеримент, в рамках якого обстеження проводиться за допомогою аерозйомки.

Читайте також

  • На Харківщині майже 800 заявників придбали нове житло за програмою єВідновлення
  • Дитячі будинки сімейного типу Харківщини отримають 11 мільйонів гривень на придбання житла